A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

technologia See&Spray wchodzi do Europy!

14 listopada 2022
technologia See&Spray wchodzi do Europy!

John Deere po raz pierwszy prezentuje See & SprayTM na europejskich opryskiwaczach skonstruowanych w Horst w Holandii. Wcześniej marka przedstawiła tę technologię w Stanach Zjednoczonych. Teraz robi kolejny krok w stronę umożliwiania klientom precyzyjnego zwalczania chwastów.


Europejski wariant systemu See & SprayTM jest oparty na technologii See & SprayTM Select, stosowanej wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje ona kamery – dzięki temu wykrywa różnice koloru na polu upraw. Kamery i inne części są zintegrowane bezpośrednio z wysięgnikiem lub podwoziem maszyny. Na każdy metr szerokości roboczej zamontowano jedną kamerę, która błyskawicznie wykrywa zielone rośliny. Procesory przetwarzają uchwycone przez nią obrazy. Następnie indywidualnie uruchamiane są dysze do oprysku punktowego. Wykrywanie chwastu umożliwia precyzyjną aplikację herbicydów. Identyfikowane są wszystkie chwasty widoczne dla ludzkiego oka.

Co ważne, See & SprayTM nadaje się nie tylko do zabiegów przedwschodowych, ale również może być użyte na uprawach rzędowych już po wschodach. Rozpylacz wyodrębnia uprawy rzędowe i dokładnie namierza chwasty. Aplikacja może być wykonana na wszystkich etapach wzrostu i we wszystkich uprawach rzędowych jeszcze przed zamknięciem łanu. Klient może dodatkowo opryskiwać rosnące uprawy dzięki See & SprayTM.

 

 

Technologia sprawdzana w różnych warunkach

See & SprayTM było testowane na niemal 120 tys. hektarach na całym świecie. Sukces aplikacji punktowej jest porównywalny do pełnego oprysku, ale pozwala zaoszczędzić 2/3 zużycia herbicydów. Pierwsze testy przeprowadzone w Europie miały te same rezultaty. Dodatkowo, system może być zaadaptowany do europejskich wymogów i warunków.

See & SprayTM wspiera agronomiczne decyzje
See & SprayTM pozwala na udokumentowane aplikowanie herbicydów dzięki wykorzystaniu wyświetlacza Gen 4 w kabinie. Wyświetlacz tworzy mapę zasięgu z informacją, gdzie dokładnie zastosowano środek chwastobójczy. Dokumentacja może zostać przesłana za pomocą JDLink do John Deere Operations Center. Pozwala to m.in. na określenie podobszarów o zwiększonym zachwaszczeniu i optymalizację przyszłych działań.

Dostępność i sprzęt

See & SprayTM Select jest już sprzedawany w Stanach Zjednoczonych: ze zraszaczami z własnym napędem. Właśnie te maszyny jako pierwsze pojawią się w tym roku na rynku Europy Centralnej. Od wiosny 2023 roku See & SprayTM będzie dostępny w ograniczonym wymiarze dla europejskich opryskiwaczy zaczepianych serii R900i z belkami 36- i 39-metrowymi. W przyszłości będzie oferowany jako opcja dla różnych opryskiwaczy John Deere firmy Horst.

Następujące elementy są niezbędne do użytkowania opryskiwaczy zaczepianych R900i:

• System Power Spray
• Pressure Recircualtion Booms
• TerrainCommandTM Pro
• Dysze opryskowe Individual Nozzle Control
• Technologia rolnictwa precyzyjnego JDLinkTM
• Wyświetlacz Gen 4
• Odbiornik StarFireTM 7000


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę mia...

Do 5 czerwca został przedłużony termin na wysłanie wniosku o zwrot nadpłaty. Wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę