aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G

27 marca 2024
T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G

Ponad dwa tysiące stacji bazowych emitujących sygnał 5G z wykorzystaniem pasma C uruchomił od początku roku T-Mobile Polska S.A. Oferowana przez spółkę szybka sieć 5G Bardziej objęła zasięgiem 1/4 mieszkańców Polski. „Technologia 5G to skok jakościowy, dlatego zaoferowaliśmy klientom 30-dniowy darmowy okres próbny” - mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska S.A.

Sieć 5G Bardziej, rozwijana od stycznia 2024 r. przez T-Mobile Polska S.A., operatora największej sieci 5G w paśmie C w Polsce, emituje sygnał już w ponad 330 lokalizacjach na terenie naszego kraju. I to nie tylko w dużych miastach, ale również w miejscach, gdzie niezawodna łączność o szybkości transmisji do 1 GB na sekundę - zarezerwowanej dotąd dla światłowodu - jest najbardziej potrzebna.

Z dwóch tysięcy stacji bazowych ponad 300 znajduje się w Warszawie, ponad 140 w Krakowie i ponad 130 w Poznaniu. Aktualna mapa zasięgu sieci 5G T-Mobile jest dostępna na stronie: https://www.t-mobile.pl/5g.

„Zdecydowaliśmy, że każdy klient może przetestować ten skok jakościowy, jakim jest technologia 5G. Dlatego zaoferowaliśmy klientom 30-dniowy darmowy okres próbny sieci 5G Bardziej, który wystarczy aktywować w aplikacji Mój T-Mobile do końca kwietnia, aby poczuć ogromną różnicę pomiędzy dotychczas stosowaną technologią 4G a najnowszą i cieszyć się nielimitowanym dostępem do Internetu” - podkreśla Andreas Maierhofer.

Prezes T-Mobile Polska dodaje, że plany modernizacji i inwestycji w sieć 5G spółka przeanalizowała już rok temu.

„Dlatego mogliśmy jako pierwsza i najbardziej innowacyjna firma, włączyć 5G w Polsce, dzięki czemu klienci mogą naprawdę cieszyć się najnowszą generacją sieci mobilnej” - zaznacza Andreas Maierhofer.

Alexander Jenbar, członek zarządu ds. Technologii i Innowacji w T‑Mobile Polska S.A. wskazuje, że w korzystaniu z sieci 5G nie chodzi tylko o prędkość transmisji danych, ale także o poprawę działania różnych aplikacji, takich jak streaming wideo na żądanie, w najwyższej jakości i bez opóźnień, czy pobieranie i przesyłanie dużych plików.

„Chcemy mieć pewność, że klienci mając lepsze doświadczenia w użytkowaniu nowej technologii, nie utkną w starszej technologii. Dlatego obowiązkiem T-Mobile jest zapewnienie, że wdrażamy najnowszą możliwą technologię” - mówi Alexander Jenbar.

Alexander Jenbar, wskazuje także, że technologia 5G umożliwia m.in. zastosowanie rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją, a także rozwój Internetu Rzeczy (IoT), czyli możliwości komunikowania się urządzeń elektronicznych między sobą w czasie rzeczywistym.

Dla T-Mobile sieć 5G pozwala tworzyć nowe produkty dla klientów, takie jak oferta FWA z prędkością zarezerwowaną dotychczas dla światłowodu. Rozwój sieci 5G to również nowe możliwości dla cyfrowej transformacji Polski i ogromne korzyści dla biznesu, co pozwoli na rozwój Przemysłu 5.0.

„Technologia jest podstawą. Technologia, która rozwija się w firmę technologiczną to nasz najwyższy priorytet. Pozwala nam dostarczać klientom produkty dostosowane do ich rzeczywistych potrzeb, umożliwiając zakup większej liczby usług od jednego dostawcy, umożliwiając lepszą integrację i płynne użytkowanie” - wyjaśnia Andreas Maierhofer.

Z oferty 5G Bardziej w T-Mobile mogą już korzystać wszyscy klienci usług abonamentowych (z taryfą T) oraz użytkownicy aktualnych ofert przedpłaconych: klienci oferty na doładowania (T-Mobile MIX), klienci Red Bull MOBILE, a także klienci T-Mobile na kartę, korzystający z ofert GO! M, GO! M+UA oraz GO! L.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę