Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Toyota Prius z grillem Lexusa

5 kwietnia 2018
Toyota Prius z grillem Lexusa
Newseria Lifestyle

Jak wyglądałby Prius, gdyby był Lexusem? Możemy się o tym przekonać dzięki tuningowi japońskiej firmy Aimgain. Flagowa hybryda Toyoty w usportowionej wersji otrzymała m.in. charakterystyczny dla Lexusa grill w kształcie klepsydry.

Japończycy uwielbiają przebudowywać swoje popularne modele, zamieniając je w samochody o zupełnie innym charakterze. Toyota Prius po tuningu Aimgain mogłaby uchodzić za kompaktowy model Lexusa.

Prius w stylu Lexusa

Japońska firma opracowała dwa bardzo podobne pakiety – Type L oraz Type F. W obu wypadkach pozostawiła oryginalną maskę i główne światła, w które świetnie się wkomponował duży grill w stylu Lexusa. Nowym pomysłem w stosunku do oryginalnego Priusa są wloty powietrza wokół przeprojektowanych świateł przeciwmgielnych, sportowe nakładki progowe i obniżone zawieszenie. Efekt wzmacniają czerwone zaciski hamulcowe, karbonowe dyski i aluminiowe obręcze.

Dwa zestawy tuningowe

Najbardziej widoczną różnicą między Priusem Type L a Type F jest kratka atrapy chłodnicy. W pierwszym przypadku pojawiają się częste w modelach Lexusa poprzeczne listwy, natomiast Type F naśladuje siatkę charakterystyczną dla sportowej serii F oraz pakietu F Sport Lexusa. Drugą różnicą jest przedni spojler, który w pakiecie Type F jest bardziej wydatny. W obu zestawach z tyłu pojawił się nowy projekt zderzaka i dyfuzor, w który na krańcach została wkomponowana podwójna rura wydechowa. Pakiety tuningowe Aimgain do Priusa będą dostępne na japońskim rynku za kilka miesięcy.

Prius bestsellerem w Japonii

Toyota Prius czwartej generacji została zbudowana w nowej architekturze TNGA, która obejmuje zarówno platformę, jak i nowy napęd hybrydowy. Mniejszy i lżejszy układ hybrydowy składa się z silnika benzynowego 1.8 oraz silnika elektrycznego, których łączna moc wynosi 122 KM. Samochód może zużywać średnio 3,4 l/100 km paliwa (według pomiaru NEDC), a średnia emisja CO2 może wynieść 78 g/km.

Aktualny model Priusa zadebiutował w Japonii w grudniu 2015 roku, windując sprzedaż Priusa w tym kraju z drugiego na pierwsze miejsce w dwóch następnych latach. W 2016 roku Japończycy kupili 248 258 Priusów, aż o 95% więcej niż rok wcześniej i o 80 000 sztuk więcej niż drugiego na liście bestsellerów modelu Toyota Aqua. W 2017 roku Prius także pokonał w Japonii wszystkich rywali, z wynikiem 160 912 egzemplarzy. Toyota jest największym producentem samochodów w swoim kraju, sprzedając na tym rynku 1,5 mln samochodów rocznie.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się...

Od stycznia do czerwca 2020 r., pomimo wzrostu eksportu, całkowity wynik sprzeda...

Na łagodzenie skutków epidemii COVID-19 w sektorze akwakultury 2 października ru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę