BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Transport z Chin do Europy

23 czerwca 2023
Transport z Chin do Europy

Kazachstan, Azerbejdżan i Gruzja tworzą wspólną firmę logistyczną do transportu ładunków między Chinami a Europą.

W ramach wizyty premiera Kazachstanu Alikhana Smailova w Azerbejdżanie podpisano szereg dokumentów. Jednym z najważniejszych było porozumienie o utworzeniu wspólnej spółki logistycznej dla dalszego rozwoju Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego.

Według służby prasowej szefa rządu Republiki Kazachstanu, 22 czerwca dokument ten został podpisany przez Kazachstan i Azerbejdżan, a podpisanie umowy przez inną uczestniczącą stronę, Gruzję, spodziewane jest w najbliższej przyszłości.

"Powstaje jedna firma między Kazachstanem, Azerbejdżanem i Gruzją. Będzie zaangażowany w unifikację taryf i przetwarzanie wszystkich towarów w TITR. Głównym zadaniem firmy będzie realizacja przewozów ładunków pomiędzy Chinami a Europą. Maksymalne uproszczenie wszystkich procesów. Wcześniej czas dostawy towarów na trasie wynosił 53 dni, dziś został skrócony do 18-23 dni. Działania nowej spółki skrócą czas dostawy do 18 gwarantowanych dni w tym roku, a następnie do 10-15 dni – powiedział Marat Karabaev, minister przemysłu i rozwoju infrastruktury Kazachstanu.

Od początku roku przewozy ładunków przez TITR przekroczyły już 1 mln ton, co stanowi wzrost o 64% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Kolejny podpisany na spotkaniu dokument dotyczy maksymalnej cyfryzacji tego korytarza transportowego, a mianowicie przechodzącego przez niego ruchu towarowego. Aby zrealizować tę inicjatywę, planowane jest przyciągnięcie dużych międzynarodowych inwestorów.

Wśród podpisanych dokumentów znalazła się również Umowa w sprawie podstawowych zasad utworzenia i funkcjonowania spółki joint venture między Kolejami Azerbejdżanu CJSC i Kazachstanem Temir Zholy NC JSC.

oprac. e-mk, ppr.pl na podst źródło: АПК-Информ


POWIĄZANE

W ostatnich latach Chiny były największym odbiorcą pszenicy w Stanach Zjednoczon...

Strategie Grains zwiększa szacunki zbiorów rzepaku w UE, zmniejsza plony słonecz...

Wdrożenie Unijnego programu bezpieczeństwa żywności ma za zadanie poprawę ustawo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę