BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Transport z Chin do Europy

23 czerwca 2023
Transport z Chin do Europy

Kazachstan, Azerbejdżan i Gruzja tworzą wspólną firmę logistyczną do transportu ładunków między Chinami a Europą.

W ramach wizyty premiera Kazachstanu Alikhana Smailova w Azerbejdżanie podpisano szereg dokumentów. Jednym z najważniejszych było porozumienie o utworzeniu wspólnej spółki logistycznej dla dalszego rozwoju Transkaspijskiego Międzynarodowego Szlaku Transportowego.

Według służby prasowej szefa rządu Republiki Kazachstanu, 22 czerwca dokument ten został podpisany przez Kazachstan i Azerbejdżan, a podpisanie umowy przez inną uczestniczącą stronę, Gruzję, spodziewane jest w najbliższej przyszłości.

"Powstaje jedna firma między Kazachstanem, Azerbejdżanem i Gruzją. Będzie zaangażowany w unifikację taryf i przetwarzanie wszystkich towarów w TITR. Głównym zadaniem firmy będzie realizacja przewozów ładunków pomiędzy Chinami a Europą. Maksymalne uproszczenie wszystkich procesów. Wcześniej czas dostawy towarów na trasie wynosił 53 dni, dziś został skrócony do 18-23 dni. Działania nowej spółki skrócą czas dostawy do 18 gwarantowanych dni w tym roku, a następnie do 10-15 dni – powiedział Marat Karabaev, minister przemysłu i rozwoju infrastruktury Kazachstanu.

Od początku roku przewozy ładunków przez TITR przekroczyły już 1 mln ton, co stanowi wzrost o 64% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Kolejny podpisany na spotkaniu dokument dotyczy maksymalnej cyfryzacji tego korytarza transportowego, a mianowicie przechodzącego przez niego ruchu towarowego. Aby zrealizować tę inicjatywę, planowane jest przyciągnięcie dużych międzynarodowych inwestorów.

Wśród podpisanych dokumentów znalazła się również Umowa w sprawie podstawowych zasad utworzenia i funkcjonowania spółki joint venture między Kolejami Azerbejdżanu CJSC i Kazachstanem Temir Zholy NC JSC.

oprac. e-mk, ppr.pl na podst źródło: АПК-Информ


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę