CTR_80917

Trzydzieści ognisk grypy ptaków

13 stycznia 2017
Trzydzieści ognisk grypy ptaków

Pojawiły się dwa nowe, potwierdzone ogniska grypy ptaków w Polsce. Tym razem w województwach dolnośląskim i małopolskim. Oznacza to, że liczba województw, na terenie których stwierdzono obecność choroby wśród drobiu hodowlanego, zwiększyła się do sześciu.

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że dwudzieste dziewiąte ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 193 sztuki drobiu (kury) położonym w  miejscowości Kudowa Zdrój (gmina Kudowa Zdrój, powiat kłodzki, województwo dolnośląskie) na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 11 stycznia 2017 r. z PIW-PIB w Puławach. Miejscowość Kudowa Zdrój znajduje się w odległości około 1 km od granicy polsko-czeskiej. Obszary ustanowione w związku ze stwierdzeniem w/w ogniska wychodzą poza teren powiatu kłodzkiego na terytorium Republiki Czech.

Trzydzieste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 52 sztuki drobiu (różne gatunki) i innych ptaków (gołębie) położonym w Krakowie  (województwo małopolskie) na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 11 stycznia 2017 r. z PIW-PIB w Puławach.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Środowe głosowanie nad rezolucją ws. praworządności w Polsce pokazuje, że Parlam...

Eksport polskich produktów rolnych w tym roku przekroczy 25 mld euro - ocenił w ...

Uszczelnienie systemu podatkowego w obrocie suszem tytoniowym jest celem noweliz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę