aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Uchwalić Kodeks Rolny jeszcze w marcu 2023r,

27 stycznia 2023
Uchwalić Kodeks Rolny jeszcze w marcu 2023r,

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów parlamentarnych, podczas którego omawiano projekt Kodeksu Rolnego. W spotkaniu uczestniczył Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz, który podkreślił, że jest to bardzo potrzebne prawo, które będzie chronić produkcję rolną na obszarach wiejskich, a także ureguluje prawa własności .

Ponadto Prezes KRIR podziękował posłowi Wojciechowskiemu za wysiłek i wkład jaki włożył przygotowanie Kodeksu Rolnego. Zaapelował do wszystkich związków i federacji rolniczych, aby aktywnie włączyły się w opracowanie dobrego prawa dla producentów rolnych. Jak stwierdził - jesteśmy w mniejszości, jest nas, producentów rolnych na wsi około 10%'- Później powiedział że oczukuje że te prace pójdą sprawnie. Izby rolnicze już teraz prowadzą w terenie konsultacje i do KRIR wpływaj już propozycje do kreślonych przepisów. Aby to miało sens powinnyśmy w lutym, marcu zakończyć prace nad ustawą i powinna ona być szybko uchwalona. Jest to bardzo ważne w kontekście wojny za naszą wschodniągranicą i jak ważna jest silna armia, tak samo bardzo ważne jest rolnictwo które zabezpiecza społeczeństwo w żywność. Pełna treść wypowiedzi Wiktora Szmulewicza znajduje się tutaj>>>.

Kodeks ma regulować w szczególności zadania władz publicznych w odniesieniu do działalności rolniczej i rozwoju wsi, warunków prowadzenia gospodarstw rolnych i działalności rolniczej, zasady ochrony i wspierania kryzysowego gospodarstw rolnych, w tym zwłaszcza gospodarstw rodzinnych, stosunki cywilnoprawne dotyczące gospodarstw rolnych, a także inne prawa i obowiązki rolników oraz systemy ich ochrony.

źródło: KRIR


POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką udali się z wizytą do Stanów Zjednoczonych i K...

Chińska firma ogłosiła, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Harmony o rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę