Uczniowie dobrze się bawią i kształtują właściwe nawyki żywieniowe

10 marca 2020
Uczniowie dobrze się bawią i kształtują właściwe nawyki żywieniowe

Ciekawe konkursy, spotkania z mlecznymi bohaterami, mleczne gadżety - m.in. na takie atrakcje mogą liczyć uczniowie palcówek, które zgłosiły się do udziału w programie "Mamy kota na punkcie mleka" sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Program ten jest realizowany przez Polską Izbę Mleka oraz we współpracy z Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Do udziału w programie "Mamy kota na punkcie mleka" mogą się zgłaszać placówki oświatowe z całego kraju. Wystarczy wypełnić deklarację, która znajduje się na stronie www.kochammleko.pl i wysłać ją drogą elektroniczną na adres promocja@izbamleka.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok. Choć zgłoszenia do programu można przysyłać przez cały rok, warto się pospieszyć, gdyż ilość materiałów, które trafią do uczniów jest ograniczona. O tym kto je otrzyma w pierwszej kolejności, decyduje właśnie kolejność zgłoszeń.

Program "Mamy kota na punkcie mleka", który również w tym roku został objęty patronatem honorowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz poszerzanie wiedzy na temat mleka i produktów mlecznych. Skierowany jest to dzieci w wieku 6 - 10 lat (w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe). Jeśli teraz dzieci zdobędą wiedzę na temat właściwego odżywiania i roli produktów mlecznych, będą sięgać po nie także w dorosłym życiu. Wiedza przekazywana jest uczniom w sposób atrakcyjny, dbają o to bohaterowie akcji - Kot Mleczysław oraz Mleczna Kita.

Dzieci mogą brać udział w konkursach, organizowane są spotkania w szkołach, dzięki którym uczniowie z pewnością zapamiętają, że mleko zawiera m.in. łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K oraz z grupy B, a także składniki mineralne – odpowiedzialny za mocne kości i zęby wapń, pomagający w koncentracji magnez oraz potas. Nauczyciele mogą skorzystać z aplikacji, na której zamieszczane są materiały umożliwiające przeprowadzenie ciekawych mlecznych zajęć. A już wkrótce na stronie internetowej programu ukaże się gra komputerowa.

 

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Niezależnie od sytuacji panującej w kraju i za granicą, maj jest miesiącem, któr...

1. czerwca, rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesi...

Pandemia COVID-19 wywołała efekt domina, dramatycznie wpływając na zdrowie, życi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę