Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Udany konkurs w Książu

26 lipca 2016

W dniach 23-24 lipca br. na terenach wałbrzyskiego Książa oraz pobliskich Świebodzic odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Jednym z głównych sponsorów i partnerów imprezy była Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentowała Hanna Myjak, Wiceprezes.

W pierwszym dniu imprezy na hipodromie Stada Ogierów, w parku przyzamkowym oraz na dziecińcu Zamku Książ prezentowane były powozy, których powożący i pasażerowie ubrani byli w historyczne stroje.

Dzień później odbył się konkurs, w którym rozegrano 2 próby: terenową (dystans ponad 12 km!) i zręczności powożenia. Pierwszą próbę mogli oglądać także mieszkańcy Świebodzic, gdyż jedna z przeszkód znajdowała się na świebodzickim rynku. We wszystkich konkurencjach prezentowały się pojazdy singlowe, zaprzężone w dwa, trzy lub cztery konie.

Niedzielny konkurs zręczności powożenia oraz ceremonia dekoracji zgromadziły liczną publiczność, która oklaskiwała nie tylko zwycięzców, ale także historyczne pojazdy, ich pasażerów i powożących.

Nagrodą w najbardziej prestiżowej i najbardziej eleganckiej próbie zawodów – konkursie prezentacji – był Puchar Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Odebrał go z rąk Wiceprezes ANR Hanny Myjak – Jacek Jantoniowo, którego powóz – piękny demimail fayeton – ciągnięty był przez czwórkę koni.  Zwycięzcą w całości klasyfikacji okazał się Krzysztof Idzikowski, powożący parą koni.

Gościem specjalnym konkursu był znany aktor Karol Strasburger.
 
Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Powozowe, a partnerami Zamek Książ oraz Stado Ogierów Książ należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – spółki, nad którą ANR sprawuje nadzór właścicielski.

ANR / Stado Ogierów Książ


POWIĄZANE

Rok 2019 ustanowił nowy historyczny rekord w polskim eksporcie przetworzonych pr...

Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Łodzi pragnie poinformować, że Marszałek Woj...

„Pracuj bezpiecznie z Cynkometem. Bezpieczne wakacje 2020” – takie jest hasło i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę