A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Udział europejskich eksporterów w międzynarodowych targach BIOFACH!

5 marca 2023
Udział europejskich eksporterów w międzynarodowych targach BIOFACH!

Targi BIOFACH to największa impreza na świecie obejmująca swoją tematyką żywność ekologiczną, w tym surowce, półprodukty, komponenty, wyroby gotowe dla przemysłu rolno-spożywczego. Co roku kilka tysięcy firm z całego świata promuje żywność i rolnictwo ekologiczne. To idealna okazja dla odwiedzających, aby spotkać producentów ekologicznych, podzielić się pasją do żywności ekologicznej, poznać i wymienić poglądy z profesjonalistami oraz zainspirować się najnowszymi trendami w branży.
Podczas 4 dni trwania targów zagraniczni kontrahenci mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z polskim potencjałem produkcyjnym jabłek i owoców jagodowych produkowanych w systemie ekologicznym lub „zero pozostałości”. Eksperci w trakcie spotkań przekonywali sowich potencjalnych partnerów, że owoce nie zawierają pozostałości środków ochrony roślin i są znakomitej jakości.
Podczas trwania targów ZSRP miało przyjemność gościć na swoim stoisku panią Dorotę Kafare – eksperta Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu we Frankfurcie nad Menem. Dzięki spotkaniu delegacja dowiedziała się więcej na temat branży rolniczej, importu jabłek oraz konsumpcji owoców w Republice Federalnej Niemiec.
Oprócz uczestnictwa w targach, europejscy eksporterzy odwiedzili jeden z rynków hurtowych owoców i warzyw w Norymberdze, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda sprzedaż hurtowa owoców w Niemczech i jakie odmiany jabłek oraz owoców jagodowych są najbardziej popularne wśród niemieckich konsumentów.
Obecność polskich eksporterów na targach Biofach 2023 w Norymberdze niewątpliwie pozwoliła nawiązać nowe relacje biznesowe, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość osób odwiedzających stoisko na temat produkcji ekologicznej, integrowanej i „zero pozostałości”.


POWIĄZANE

Ukraińskie media i organizacje poinformowały o najnowszy danych dotyczących eksp...

W mijającym tygodniu ceny diesla uległy kolejnej obniżce - dalszego dynamicznego...

W Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim odbyły się dziś obchody Ogólnopolskie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę