aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

UE i Bank Światowy finansuje Fundusz Gwarancji Kredytów Rolnych na Ukrainie

29 stycznia 2024
UE i Bank Światowy finansuje Fundusz  Gwarancji Kredytów Rolnych na Ukrainie

Unia Europejska i Grupa Banku Światowego, wraz z rządem Ukrainy, uruchomiły Instrument Częściowych Gwarancji Kredytowych dla Rolnictwa (PCF). Poinformowała o tym 25 stycznia służba prasowa Banku Światowego.

"Ta inicjatywa ma na celu wsparcie drobnych rolników uprawiających działki o powierzchni do 500 hektarów. Rozpoczęcie CGC jest ważnym kamieniem milowym i kluczowym elementem drugiego etapu reformy rolnej, który rozpoczął się 1 stycznia 2024 roku" – czytamy w oświadczeniu.

Jak zaznaczono, CFGC udziela ukraińskim bankom gwarancji pokrywających do 50% zobowiązań kredytobiorcy z tytułu kredytów inwestycyjnych i kredytów na finansowanie kapitału obrotowego w celu wsparcia drobnych rolników, którzy posiadają lub użytkują grunty rolne o powierzchni do 500 ha.

Wybrani kredytobiorcy mogą uzyskać kredyty obrotowe na okres do trzech lat, kredyty inwestycyjne na okres do siedmiu lat, a kredyty na zakup gruntów na okres do 10 lat. Maksymalna kwota pożyczki jest równa równowartości 800 000 USD na pożyczkobiorcę.

"Drobni rolnicy zarejestrowani w Państwowym Rejestrze Rolnym Ukrainy będą mogli korzystać z gwarancji Funduszu i korzystać z innych programów państwowych. Wśród nich w szczególności znajdują się programy bankowe mające na celu wspieranie małych gospodarstw rolnych poprzez udzielanie przystępnych kredytów, takie jak na przykład obecny program pożyczkowy "Affordable Loans 5-7-9" – zauważyła służba prasowa.

oprac, e-red ppr.pl na podst źródło apkinform


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę