aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

UE i Bank Światowy finansuje Fundusz Gwarancji Kredytów Rolnych na Ukrainie

29 stycznia 2024
UE i Bank Światowy finansuje Fundusz  Gwarancji Kredytów Rolnych na Ukrainie

Unia Europejska i Grupa Banku Światowego, wraz z rządem Ukrainy, uruchomiły Instrument Częściowych Gwarancji Kredytowych dla Rolnictwa (PCF). Poinformowała o tym 25 stycznia służba prasowa Banku Światowego.

"Ta inicjatywa ma na celu wsparcie drobnych rolników uprawiających działki o powierzchni do 500 hektarów. Rozpoczęcie CGC jest ważnym kamieniem milowym i kluczowym elementem drugiego etapu reformy rolnej, który rozpoczął się 1 stycznia 2024 roku" – czytamy w oświadczeniu.

Jak zaznaczono, CFGC udziela ukraińskim bankom gwarancji pokrywających do 50% zobowiązań kredytobiorcy z tytułu kredytów inwestycyjnych i kredytów na finansowanie kapitału obrotowego w celu wsparcia drobnych rolników, którzy posiadają lub użytkują grunty rolne o powierzchni do 500 ha.

Wybrani kredytobiorcy mogą uzyskać kredyty obrotowe na okres do trzech lat, kredyty inwestycyjne na okres do siedmiu lat, a kredyty na zakup gruntów na okres do 10 lat. Maksymalna kwota pożyczki jest równa równowartości 800 000 USD na pożyczkobiorcę.

"Drobni rolnicy zarejestrowani w Państwowym Rejestrze Rolnym Ukrainy będą mogli korzystać z gwarancji Funduszu i korzystać z innych programów państwowych. Wśród nich w szczególności znajdują się programy bankowe mające na celu wspieranie małych gospodarstw rolnych poprzez udzielanie przystępnych kredytów, takie jak na przykład obecny program pożyczkowy "Affordable Loans 5-7-9" – zauważyła służba prasowa.

oprac, e-red ppr.pl na podst źródło apkinform


POWIĄZANE

Wybór odpowiednich krzeseł do ogrodu jest niezwykle istotny dla każdego, kto pra...

JA Solar to wiodący światowy producent zajmujący się produkcją paneli fotowoltai...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę