aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukraina nie otrzymywała od Polski zawiadomień

15 kwietnia 2024
Ukraina nie otrzymywała od Polski zawiadomień

Ukraina nie otrzymała powiadomień ze strony polskiej nawet wtedy, gdy strajkujący rolnicy otwierali wagony z ukraińskim zbożem i rozsypywali je na ziemię. Oświadczenie to złożył szef Państwowej Służby Ukrainy ds. Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumentów Siergiej Tkaczuk, podaje Interfax-Ukraine .

„Na rynku światowym nie ma żadnych reklamacji na nasze produkty. Nie widziałem takich zagrożeń. W trakcie tych akcji nie otrzymaliśmy masowych zgłoszeń ze strony polskiej, gdy otwierano ciężarówki ze zbożem i wysypywano na ziemię ziarno od naszych podmiotów eksportujących” – powiedział szef Państwowej Służby Żywności i Konsumentów.

Jednocześnie S. Tkachuk podkreślił, że jakościowo otrzymane przez Ukrainę powiadomienia są „drobne, jeśli porównamy je z wolumenem eksportowanych produktów”. W związku z tym specjaliści departamentu nie widzą zagrożeń dla ukraińskich produktów rolnych na rynku światowym.

Potwierdził również, że Ukraina otrzymała od europejskich kolegów radę, aby przy sprawdzaniu zgodności jakości eksportowanych produktów zastosować dodatkowe metody badawcze.

"Pracujemy nad tym. Rozwijamy sieć laboratoriów, bo wszędzie pojawia się kwestia konieczności prowadzenia badań PCR” – zauważył urzędnik.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę