aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukraina oferuje UE i krajom granicznym kompromis - chyba za późno

20 września 2023
Ukraina oferuje UE i  krajom granicznym kompromis - chyba za późno

Ukraina złożyła pozew do Światowej Organizacji Handlu przeciwko Polsce, Słowacji i Węgrom, które uciekają się do jednostronnej blokady importu ukraińskiej żywności, ale jednocześnie oferuje kompromis UE i sąsiednim krajom. O tym poinformował 19 września premier Ukrainy Denys Szmyhal, zawiadamia Departament Komunikacji Sekretariatu Gabinetu Ministrów Ukrainy.

W szczególności, szef rządu zaznaczył, że Ukraina wprowadzi skuteczne środki kontroli i weryfikacji co do eksportu czterech grup towarów.

"Dostarczymy UE i jej sąsiadom dane celne dotyczące eksportu niektórych towarów i zbierzemy dane o końcowym punkcie wyjścia w elektronicznym systemie kolejkowym. Naszą kluczową propozycją jest wprowadzenie systemu weryfikacji eksportu niektórych produktów rolnych do 5 państw członkowskich UE. Omawiamy tę propozycję z Komisją Europejską" - powiedział Shmyhal.

Dodał również, że Ukraina złożyła formalny wniosek do Polski, Węgier, Słowacji w sprawie naruszenia zasad WTO. Ponadto wszczynane jest dochodzenie antydyskryminacyjne przeciwko nieprzyjaznym działaniom tych krajów w sferze handlowej.

"Jeśli Polska, Węgry, Słowacja nie zgodzą się na środki uzgodnione z Komisją Europejską, Ukraina nałoży lustrzane lub wzajemne ograniczenia handlowe. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. Po stronie europejskich wartości i demokracji" - podkreślił premier Ukrainy zapominając, że już dołączyła do embarga Rumunia.

Po niewybrednych atakach przede wszystkim na rząd Polski, ukrańcy próbują się rakiem wycofywać z ostrej retoryki. Nawołują do "europejskich wartości i demokracji"!. I my mamy w to uwierzyć! Ukraina obecnie jest sympatykiem jednej, opozycyjnej opcji polityczycznej w Polsce. Ich prezydent w niewybrednych słowach atakował Polskę w swoim wystąpieniu w ONZ, a tutaj nawoływanie do "europejskich wartości i demokracji".

Halo Ukraińcy- nie uczcie Polaków solidarności i demokratycznych europejskich wartości!!! W pierwszej kolejności, bierzcie z naszego kraju przykład bo to w Polskiej pomocy jaką otrzymaliście zobaczycie europejskie wartości i demokracje. 

Jak na razie, wy Ukraińcy jesteście jeszcze w oligarchicznym i skorumpowanym średniowieczu. 

 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę