aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukraińska firma ma licencję do produkcji wagonów na tor europejski

7 grudnia 2023
Ukraińska firma ma licencję do produkcji wagonów  na tor europejski

Zakład Budowy Wagonów Towarowych PJSC Kryukov jako pierwsze przedsiębiorstwo na Ukrainie otrzymało prawo do produkcji wagonów towarowych na europejski tor 1435 mm, po spełnieniu wymagań odpowiednich technicznych specyfikacji interoperacyjności (TSI) obowiązujących w krajach UE. Służba prasowa KVSZ poinformowała o tym 6 grudnia.

„Specjaliści firmy, zgodnie ze standardami europejskimi, stworzyli intermodalną platformę typu Sggrss 80’ do przewozu kontenerów, wyprodukowali dwa prototypy, które były testowane na poligonach w krajach UE. Otrzymane certyfikaty są wpisane do bazy Agencji Kolejowej Unii Europejskiej (ERA) i stanowią potwierdzenie spełnienia wszystkich aktualnych wymagań” – czytamy w komunikacie KVSZ

Zaznacza się również, że nowe produkty umożliwią KVBO poszerzenie rynków zbytu i zaspokojenie potrzeb zarówno firm z krajów UE, Ukrzaliznycji, jak i innych ukraińskich operatorów działających na torze 1435 mm.

„Wagony zostały sprawdzone pod kątem eksploatacji na całej sieci kolejowej UE” – dodała służba prasowa KVSZ.

***

Publiczna Spółka Akcyjna "Kriukowskie Zakłady Budowy Wagonów Kolejowych" (PJSC "KRCBW") znajduje się na prawym brzegu Dniepru w Krzemieńczugu w obwodzie połtawskim na Ukrainie. Na terenie o powierzchni ponad 100 hektarów znajdują się budynki warsztatowe i administracyjne, laboratoria i stanowiska testowe, centra inżynieryjne i komunikacja energetyczna.

Przedsiębiorstwo wywodzi się z warsztatów wozowych Kriukowskiego, które zostały zbudowane w 1869 roku. W 1930 roku warsztaty stały się zakładem budowy wagonów, rozpoczęto produkcję nowego taboru kolejowego – wagonów towarowych. KRCBW jest dziś dużą międzynarodową firmą, unikalnym przedsiębiorstwem typu mieszanego, w którym w tym samym zakładzie produkcyjnym powstają i produkowane są zarówno wagony towarowe, jak i transport społeczny - wagony pasażerskie trakcyjne lokomotyw, międzyregionalne i podmiejskie pociągi elektryczne (EZT), pociągi spalinowe (DMU), wagony metra, schody ruchome, podwozie do wagonów towarowych i osobowych.

oprac, e-mk,ppr.pl na podst źródło: ПАО «Крюковский вагоностроительный завод»


POWIĄZANE

Jest kwiecień. Zbliża się okres kwitnienia rzepaku. To świetny moment, by przypo...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Amerykański Forbes opublikował artykuł, w którym stwierdza się że 'Era zdrowego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę