informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Ukraiński gigant MHP wciąż szuka celów do przejęcia

4 października 2018
Ukraiński gigant MHP wciąż szuka celów do przejęcia

Największe przedsiębiorstwo drobiarskie na Ukrainie konsekwentnie realizuje swój strategiczny cel polegający na zwiększaniu obecności  na rynkach Unii Europejskiej. Oprócz rosnącego eksportu MHP stawia także na  akwizycje ciekawych przedsiębiorstw leżących na terenie państw unijnych. W grupie MHP są już obecne  zakłady z Holandii oraz ze Słowacji.

Ukraińcy interesowali się także przejęciem polskiego Exdrobu oraz francuskiego Doux’a. Plany te jednak nie zostały zrealizowane. Obecnie trwają zaawansowane prace nad kupnem słoweńskiego Perutnia Ptuj. Przedsiębiorstwo to może być dla naszych wschodnich sąsiadów szczególnie ciekawe, ponieważ posiada ono zakłady rozsiane w siedmiu europejskich krajach. Perutnia Ptuj ma pozycję rynkowego lidera w Chorwacji, Serbii, Słowenii oraz Bośni i Hercegowinie.

Najnowsze wyniki  pokazują, że w pierwszym półroczu tego roku sprzedaż Perutnia Ptuj osiągnęła wartość 132 mln euro. Stanowi  to około siedmioprocentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 roku.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puław...

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udział...

Wraz ze wzrostem produkcji Cynkomet z Czarnej Białostockiej sukcesywnie rozwija ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę