informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Ukraiński MHP nie przejął francuskiego Doux

4 czerwca 2018
Ukraiński MHP nie przejął francuskiego Doux

Największe przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem mięsa drobiowego we Francji pozostanie częściowo we francuskich rękach. LDC wraz z saudyjskim konglomeratem żywnościowym AI - Munajem przejmie aktywa będącej w kłopotach finansowych  grupy Doux. Tym samym nie dojdzie do oczekiwanej inwestycji ukraińskiego MHP we Francji.

Doux  popadł w tarapaty ze względu na dużą konkurencję na rynku mięsa mrożonego w Afryce, a także przez utratę rynków na bliskim wschodzie po tym jak Unia Europejska zaniechała wsparcia eksportu drobiu. Ze względu na problemy  ze sprzedażą Doux, w ostatnich dwóch latach tracił po ponad 35 milionów euro rocznie.

Skłoniło to dotychczasowego właściciela przedsiębiorstwa, spółdzielnię Terrena do poszukiwań nowych inwestorów. LDC oraz AI  - Munajem zostały wybrane na inwestorów Douxa mimo, że kontroferta ukraińskiego MHP złożona we  francuskim sądzie przewidywała zdecydowanie wyższy pakiet inwestycyjny.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Zapotrzebowanie konsumentów na informacje o pochodzeniu żywności nieustannie roś...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki wręczył, w imieniu ministra Jana Krzysztofa ...

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę