Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Unijna delegacja biznesowa odwiedziła targi SIAL China

17 maja 2018
Unijna delegacja biznesowa odwiedziła targi SIAL China

Wczoraj minął trzeci dzień Misji Wysokiego Szczebla Unijnego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phila Hogana w Chinach. Członkiem delegacji biznesowej towarzyszącej Komisarzowi Hoganowi jest również Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Misja rozpoczęła się 14 maja 2018 r.

W środę 16 maja 2018 r. uczestnicy Misji brali udział w międzynarodowych targach SIAL China w Shanghaju. Członkowie delegacji, na czele z Komisarzem Philem Hoganem odwiedzili wybrane stoiska europejskich producentów, w tym Wspólne Stoisko Polskiej Izby Mleka, zlokalizowane w hali mlecznej. Na stoisku PIM promują się polscy przetwórcy mleka m.in. Bartex, SM Mlekovita, SM Spomlek, Polish Dairy, OSM w Piątnicy oraz Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego.

Poza oficjalnymi spotkaniami odbyło się szereg spotkań B2B z udziałem Dyrektor PIM Agnieszki Maliszewskiej. Chińscy kontrahenci najczęściej wykazywali zainteresowanie mlekiem UHT, serami i masłem. Co ciekawe, podczas transakcji biznesowych, chiński partner preferuje wsparcie techniczne dla importowanych produktów np. w postaci materiałów marketingowych. Targi SIAL China to również doskonała okazja do rozmów z przedstawicielami chińskich organizacji branży mleczarskiej.

W kolejnych dniach odbędą się wizyty w największych sieciach handlowych i zakładach produkcyjnych na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, a także mleczne śniadanie z Komisarzem Hoganem. Zachęcamy do odwiedzania strony Polskiej Izby Mleka i śledzenia relacji z Misji na bieżąco.

W 2017 r. w Chinach odnotowano spadek importu mleka o 1,6%, jednak Chiny nadal są największym światowym importerem produktów mleczarskich. Na chińskim rynku coraz większe znaczenie będę miały następujące produkty mleczarskie: mleczko smakowe, ser topiony, kiełbaski serowe, ser typu Cheddar i Mozzarella, które są wykorzystywane do chińskich pierogów oraz przez przemysł piekarniczy. Coraz większe uznanie zyskują produkty typu premium.

Uczestnictwo przedstawiciela PIM w Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana do Chin sfinansowane jest z Funduszu Promocji Mleka.

 

 

 

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Zasoby wód powierzchniowych w Polsce wynoszą około 1,6 tys. m3/rok/osobę, podcza...

Firma Tyson Foods Inc. negocjuje w Pekinie za zniesieniem „banu” eksportowego dl...

Temat GMO wciąż budzi wiele obaw ze strony konsumentów. Coraz więcej osób zwraca...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę