Uroczyste ślubowanie nauczycieli

9 października 2019
Uroczyste ślubowanie nauczycieli

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odebrał dziś od nauczycieli uroczyste ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. W sesji letniej w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się do awansu 87 nauczycieli, w tym 39 na stopień nauczyciela mianowanego oraz 48 na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Uroczyste nadania i nominowania nauczycieli
Połączone zostały uroczystości nadania kolejnych stopni awansu zawodowego z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Do Centralnej Biblioteki Rolniczej zaproszeni zostali nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez Ministra, których wyróżniono medalami, odznakami oraz nagrodami.

Złotym Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 10 osób, odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymało 21 osób. Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano 25 nauczycieli. Za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej 29 nauczycieli odebrało nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaś Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 8 pedagogów.

Wiceminister Zarudzki pogratulował nauczycielom, którzy podjęli wysiłek związany z ubieganiem się o kolejne stopnie awansu zawodowego, a także zachęcał ich do dalszego doskonalenia i podejmowania nowych wyzwań oświatowych. Gratulował także nauczycielom i dyrektorom, którym zostały przyznane odznaczenia państwowe i resortowe oraz życzył im dalszej sumienności i kreatywności w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Wszystkim obecnym życzył, aby praca pedagogiczna – nierzadko trudna i pełna poświęcenia – przyniosła poczucie spełnienia i dostarczyła wielu radości oraz niezapomnianych chwil.


POWIĄZANE

Niezależnie od sytuacji panującej w kraju i za granicą, maj jest miesiącem, któr...

1. czerwca, rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesi...

Pandemia COVID-19 wywołała efekt domina, dramatycznie wpływając na zdrowie, życi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę