Uroczyste ślubowanie nauczycieli

9 października 2019
Uroczyste ślubowanie nauczycieli

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odebrał dziś od nauczycieli uroczyste ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. W sesji letniej w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się do awansu 87 nauczycieli, w tym 39 na stopień nauczyciela mianowanego oraz 48 na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Uroczyste nadania i nominowania nauczycieli
Połączone zostały uroczystości nadania kolejnych stopni awansu zawodowego z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Do Centralnej Biblioteki Rolniczej zaproszeni zostali nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez Ministra, których wyróżniono medalami, odznakami oraz nagrodami.

Złotym Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 10 osób, odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymało 21 osób. Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowano 25 nauczycieli. Za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej 29 nauczycieli odebrało nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zaś Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 8 pedagogów.

Wiceminister Zarudzki pogratulował nauczycielom, którzy podjęli wysiłek związany z ubieganiem się o kolejne stopnie awansu zawodowego, a także zachęcał ich do dalszego doskonalenia i podejmowania nowych wyzwań oświatowych. Gratulował także nauczycielom i dyrektorom, którym zostały przyznane odznaczenia państwowe i resortowe oraz życzył im dalszej sumienności i kreatywności w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Wszystkim obecnym życzył, aby praca pedagogiczna – nierzadko trudna i pełna poświęcenia – przyniosła poczucie spełnienia i dostarczyła wielu radości oraz niezapomnianych chwil.


POWIĄZANE

W dniu 15 lipca 2020 r. upływa termin składania w Krajowym Ośrodku Wsparcia Roln...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu przystępuje do ...

Zakup paneli fotowoltaicznych wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę