aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ursula von der Leyen spotkała się z Copa i Cogeca

29 kwietnia 2024
Ursula von der Leyen spotkała się z Copa i Cogeca

W piątek rano zarząd Copa i Cogeca spotkali się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, aby podsumować sytuację w obliczu dobiegającej końca kadencji 2019–2024 i omówić strategiczne przesunięcie rolnictwa w centrum polityki Polityka europejska oparta na manifeście organizacji na wybory europejskie.

Obecni byli: Przewodnicząca COPA Christiane Lambert, Przewodniczący COGECA Lennart Nilsson, Wiceprezydent COPA Massimiliano Giansanti, Wiceprezydent COGECA Christian Hoegh-Andersen i Zastępca Sekretarza Generalnego Copa-Cogeca Patrick Pagani.

Tematy omawiane podczas tego godzinnego spotkania były liczne, ponieważ kwestie rolnictwa i dialogu strategicznego zajmowały ważne miejsce w porządku obrad Komisji Europejskiej na koniec kadencji. Przewodniczący Komisji Europejskiej podczas spotkania z dużą uwagą potraktował prezentację wyzwań stojących przed społecznościami rolniczymi, potwierdzając jednocześnie znaczenie pracy rolników dla naszego zbiorowego bezpieczeństwa żywnościowego, suwerenności Europy i naszej zdolności do dokonania niezbędnych przemian. Ursula von der Leyen potwierdziła również, że aby móc pójść do przodu, należy zaprzestać polaryzacji rolnictwa i środowiska. Wizja podzielana przez Copa i Cogeca, będąca sercem dialogu strategicznego, w którym aktywnie uczestniczymy od jego rozpoczęcia.

Najważniejszym punktem spotkania była prezentacja manifestu wyborczego Copa i Cogeca do UE, w którym nakreślono 7 kluczowych priorytetów Komisji Europejskiej na następną kadencję. Przedstawiciele Copa i Cogeca wezwali do dokonania prawdziwego przeglądu budżetu rolnego w celu dostosowania ambicji środowiskowych, geopolitycznych i finansowych po przeprowadzeniu globalnej oceny wpływu obecnych polityk rolnych na początku następnej kadencji, a także po przeprowadzeniu studiów wykonalności nowych propozycji. Podkreślono także rosnącą potrzebę spójności polityki handlowej UE z jej ambicjami w zakresie rynku wewnętrznego, a także potrzebę, z instytucjonalnego punktu widzenia, powołania europejskiego komisarza ds. rolnictwa i obszarów wiejskich pełniącego rolę wiceprzewodniczącego i wzmocnienie grup dialogu obywatelskiego.

Po spotkaniu Christiane Lambert, Lennart Nilsson, Massimiliano Giansanti i Christian Hoegh-Andersen przekazali wiadomości wideo, w których opowiedzieli o dyskusjach i wynikach spotkania. Wiadomości te można zobaczyć tutaj.
***
Copa i Cogeca to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie. >>> Więcej informacji na www.copa-cogeca.eu

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę