USA: Wzrost eksportu mleczarskiego w 2020 pomimo pandemii

4 listopada 2020
USA: Wzrost eksportu mleczarskiego w 2020 pomimo pandemii

Prezes i Dyrektor Generalny Amerykańskiej Rady Mleczarskiej (USDEC) Tom Vilsack w wywiadzie dla magazynu Dairy Foods omówił statystyki amerykańskiego eksportu mleczarskiego w 2020 r. Zdaniem Vilsacka amerykańska branża mleczarska może być usatysfakcjonowana, gdyż amerykańskie półprodukty znajdują coraz większy zbyt.

Eksport OMP z USA do Azji Południowo-Wschodniej wzrósł o 72% w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2020 r. (w porównaniu do stycznia-lipca 2019 r.). Co ciekawe region jest na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji czołowych kierunków eksportu (dotychczasowym nr 1 jest Meksyk). W tym samym okresie sprzedaż WPC i WPI do Azji Południowo-Wschodniej wzrosła o 38%.

Amerykanie aktywizują działania, ponieważ spodziewaja się osłabienia eksportu mleczarskiego do Meksyku z powodu recesji w gospodarce swojego południowego sąsiada, osłabienia peso, zmniejszenia dochodów Meksykanów tradycyjnie nabywających amerykańskie produkty.

W 2019 r. eksport do Meksyku wart był 1,53 mld USD i wzrósł o 11%, do Azji Południowo- Wschodniej 928 mln USD, do Kanady 807 mln USD, a do Azji Południowej 368 mln USD z silną tendencją wzrostową. Sam rynek koreański przyniósł Amerykanom 332 mln USD z eksportu nabiału. Japonia: 282 mln USD, Oceania 253 mln USD, a Karaiby 234 mln USD.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę