aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

USDA otwiera eksport drobiu z USA do Kolumbii

22 marca 2024
USDA otwiera eksport drobiu z USA do Kolumbii

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Biuro Przedstawiciela Handlu USA ponownie otworzyły kolumbijski rynek dla eksportu amerykańskiego drobiu i produktów jajecznych, co stanowi kulminację kilkumiesięcznej współpracy z Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa w celu usunięcia tej bariery handlowej. Biuro przedstawiciela handlowego USA ponownie otworzyło kolumbijski rynek dla eksportu amerykańskiego drobiu i produktów jajecznych, co stanowi kulminację kilkumiesięcznej współpracy z Kolumbijskim Instytutem Rolnictwa w celu usunięcia tej bariery handlowej.

„Cieszymy się, że kolumbijscy urzędnicy wywiązują się ze zobowiązań określonych w umowie o promocji handlu między USA a Kolumbią” – powiedział Alexis M. Taylor, podsekretarz USDA ds. handlu i zagranicznego rolnictwa. „Pociąganie naszych partnerów handlowych do odpowiedzialności ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że nasi rolnicy i hodowcy w całych Stanach Zjednoczonych oraz w ich lokalnych społecznościach odczują korzyści z handlu”.

„Ponowne otwarcie tego rynku miało kluczowe znaczenie dla amerykańskich producentów drobiu i USDA” – powiedziała Jenny Lester Moffitt, podsekretarz USDA ds. programów marketingowych i regulacyjnych. „Nasz zespół niestrudzenie współpracował z kolumbijskimi urzędnikami, aby wykazać, że amerykańskie produkty drobiowe i jajeczne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia zwierząt i można je bezpiecznie importować”.

Przed zamknięciem rynku w sierpniu 2023 r. z powodu obaw związanych z wysoce zjadliwą grypą ptaków w regionie Kolumbia była 10. co do wielkości rynkiem drobiu w USA, a eksport osiągnął 105 mln dolarów w 2022 r.

***

USDA jest dostawcą równych szans, pracodawcą i pożyczkodawcą.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę