aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

USDA stara się znieść zakaz eksportu drobiu z USA do Kolumbii

30 czerwca 2023
USDA stara się znieść zakaz eksportu  drobiu z USA do Kolumbii


Szybka akcja FAS, Służby Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin USDA oraz Biura Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych (USTR) rozwiązała problem, który tymczasowo wstrzymał eksport produktów drobiowych z USA do Kolumbii, naszego 10. największego rynku dla tych produktów.

Ministerstwo Rolnictwa Kolumbii poinstruowało wszystkie kolumbijskie porty, aby odmawiały zezwoleń na import jakichkolwiek produktów drobiowych od 1 czerwca w związku z obawami dotyczącymi wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Zakaz wpłynął na około 1,1 miliona dolarów amerykańskiego eksportu w okresie od 3 do 8 czerwca.

FAS, APHIS i USTR połączyły siły, aby wykorzystać naszą umowę o wolnym handlu, aby wywrzeć presję na kolumbijskich urzędników, aby znieśli zakaz. Równocześnie pracownicy USDA w Kolumbii polecili amerykańskim firmom, kolumbijskim importerom, lokalnym stowarzyszeniom handlowym i urzędnikom ekonomicznym Departamentu Stanu informowanie kolumbijskich ministerstw rolnictwa i handlu o wpływie zakazu na stosunki dwustronne.

Te wspólne wysiłki przyniosły odwrócenie zakazu w dniu 8 czerwca. Wznowienie przez Kolumbię wydawania zezwoleń na import było uznaniem umowy o regionalizacji z 2012 r. między USTR a rządem Kolumbii, w której ustanowiono przepisy dotyczące łagodzenia rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Odmowa tych pozwoleń na import, zablokowanie dostaw amerykańskiego drobiu i niepewność dostępu do rynku bezpośrednio wpłynęły na konsumentów i amerykańskie przedsiębiorstwa. Tyson Foods, PriceSmart i McDonald's to jedne z głównych firm, które zostały dotknięte zakazem, wraz z większymi kolumbijskimi importerami, takimi jak Nestlé – Kolumbia.

Urzędnicy państwowi i lokalni importerzy pracowali niestrudzenie, aby natychmiast uzyskać wyniki, co stanowi przekonujący argument dla rządu kolumbijskiego. Ten wysiłek zespołowy zapewnił Stanom Zjednoczonym odzyskanie rynku, który w 2022 r. stanowił ponad 100 mln USD.

oprac. e-mk, fot. ppr.pl źródło: USDA


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę