Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

USDA stara się znieść zakaz eksportu drobiu z USA do Kolumbii

30 czerwca 2023
USDA stara się znieść zakaz eksportu  drobiu z USA do Kolumbii


Szybka akcja FAS, Służby Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin USDA oraz Biura Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych (USTR) rozwiązała problem, który tymczasowo wstrzymał eksport produktów drobiowych z USA do Kolumbii, naszego 10. największego rynku dla tych produktów.

Ministerstwo Rolnictwa Kolumbii poinstruowało wszystkie kolumbijskie porty, aby odmawiały zezwoleń na import jakichkolwiek produktów drobiowych od 1 czerwca w związku z obawami dotyczącymi wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Zakaz wpłynął na około 1,1 miliona dolarów amerykańskiego eksportu w okresie od 3 do 8 czerwca.

FAS, APHIS i USTR połączyły siły, aby wykorzystać naszą umowę o wolnym handlu, aby wywrzeć presję na kolumbijskich urzędników, aby znieśli zakaz. Równocześnie pracownicy USDA w Kolumbii polecili amerykańskim firmom, kolumbijskim importerom, lokalnym stowarzyszeniom handlowym i urzędnikom ekonomicznym Departamentu Stanu informowanie kolumbijskich ministerstw rolnictwa i handlu o wpływie zakazu na stosunki dwustronne.

Te wspólne wysiłki przyniosły odwrócenie zakazu w dniu 8 czerwca. Wznowienie przez Kolumbię wydawania zezwoleń na import było uznaniem umowy o regionalizacji z 2012 r. między USTR a rządem Kolumbii, w której ustanowiono przepisy dotyczące łagodzenia rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Odmowa tych pozwoleń na import, zablokowanie dostaw amerykańskiego drobiu i niepewność dostępu do rynku bezpośrednio wpłynęły na konsumentów i amerykańskie przedsiębiorstwa. Tyson Foods, PriceSmart i McDonald's to jedne z głównych firm, które zostały dotknięte zakazem, wraz z większymi kolumbijskimi importerami, takimi jak Nestlé – Kolumbia.

Urzędnicy państwowi i lokalni importerzy pracowali niestrudzenie, aby natychmiast uzyskać wyniki, co stanowi przekonujący argument dla rządu kolumbijskiego. Ten wysiłek zespołowy zapewnił Stanom Zjednoczonym odzyskanie rynku, który w 2022 r. stanowił ponad 100 mln USD.

oprac. e-mk, fot. ppr.pl źródło: USDA


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę