aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ustawa o przywracaniu przyrody pozostaje ślepym zaułkiem

18 czerwca 2024
Ustawa o przywracaniu przyrody pozostaje ślepym zaułkiem

Rada ds. Środowiska UE głosowała za przyjęciem ustawy o przywracaniu przyrody (NRL) możliwie najmniejszą większością, określoną indywidualnymi głosami ministrów a nie stanowiska rządów krajowych!

Kurs ten, wynikający z wadliwej propozycji, spowoduje batalię prawną na szczeblu regionalnym, krajowym i europejskim, a przyszłość nie będzie jasna co do tego, jak i kiedy to prawo zostanie wdrożone. Od początku dokument ten budził kontrowersje i był kolejno całkowicie odrzucany przez Komisje ds. Rybołówstwa, Rolnictwa i Środowiska Parlamentu Europejskiego; a także stanowisko przyjęte w ramach podejścia ogólnego, w którym kraj objęty prezydencją, który je napisał, głosował za odrzuceniem. Pomijając retorykę polityczną, kwestia braku jasnego i spójnego finansowania odbudowy ekosystemów w całej UE pozostaje bez odpowiedzi, co częściowo wyjaśnia ogromne zakłopotanie i gwałtowny pośpiech towarzyszący tej ustawie. W związku z tym straciliśmy dziś rano jedyną szansę na umożliwienie wdrożenia i zaakceptowania tego tekstu w praktyce. Drugie czytanie mogłoby uczynić to prawo bardziej realistycznym! Następuje to zaledwie kilka tygodni po wyborach europejskich, w których rolnictwo odegrało szczególną rolę w dyskusji, będzie to pierwszy sygnał dla rolników i właścicieli lasów co do zamiarów ich rządów krajowych i przyszłej Komisji.

***

O nas - Copa i Cogeca to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie.

OPRAC, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę