aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ustawa o przywracaniu przyrody pozostaje ślepym zaułkiem

18 czerwca 2024
Ustawa o przywracaniu przyrody pozostaje ślepym zaułkiem

Rada ds. Środowiska UE głosowała za przyjęciem ustawy o przywracaniu przyrody (NRL) możliwie najmniejszą większością, określoną indywidualnymi głosami ministrów a nie stanowiska rządów krajowych!

Kurs ten, wynikający z wadliwej propozycji, spowoduje batalię prawną na szczeblu regionalnym, krajowym i europejskim, a przyszłość nie będzie jasna co do tego, jak i kiedy to prawo zostanie wdrożone. Od początku dokument ten budził kontrowersje i był kolejno całkowicie odrzucany przez Komisje ds. Rybołówstwa, Rolnictwa i Środowiska Parlamentu Europejskiego; a także stanowisko przyjęte w ramach podejścia ogólnego, w którym kraj objęty prezydencją, który je napisał, głosował za odrzuceniem. Pomijając retorykę polityczną, kwestia braku jasnego i spójnego finansowania odbudowy ekosystemów w całej UE pozostaje bez odpowiedzi, co częściowo wyjaśnia ogromne zakłopotanie i gwałtowny pośpiech towarzyszący tej ustawie. W związku z tym straciliśmy dziś rano jedyną szansę na umożliwienie wdrożenia i zaakceptowania tego tekstu w praktyce. Drugie czytanie mogłoby uczynić to prawo bardziej realistycznym! Następuje to zaledwie kilka tygodni po wyborach europejskich, w których rolnictwo odegrało szczególną rolę w dyskusji, będzie to pierwszy sygnał dla rolników i właścicieli lasów co do zamiarów ich rządów krajowych i przyszłej Komisji.

***

O nas - Copa i Cogeca to zjednoczony głos rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Razem zapewniamy, że rolnictwo UE będzie zrównoważone, innowacyjne i konkurencyjne, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo żywnościowe 500 milionom ludzi w całej Europie.

OPRAC, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę