Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

UWAGA! Dziś ostatni czas na składanie wniosków wyrównanie kwoty utraconych przychodów

21 lipca 2023
UWAGA! Dziś ostatni czas na składanie wniosków wyrównanie kwoty utraconych przychodów

Pomoc na wyrównanie kwoty utraconych przychodów w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze tylko do 21 lipca.

Nabór wniosków o przyznanie wsparcia na wyrównanie kwoty utraconych przychodów w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze w 2022 r. trwa do 21 lipca 2023 r. Dofinansowanie ma charakter pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

Dokumenty od zainteresowanych dofinansowaniem do 21 lipca 2023 r. przyjmują właściwe ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ubiegający się o to wsparcie powinien prowadzić działalność gospodarczą w sektorze rybołówstwa lub akwakultury i:

- jako armator statku rybackiego posiadać specjalne zezwolenie połowowe wydane na 2022 r. na Zalew Szczeciński, Zalew Kamieński lub jezioro Dąbie, upoważniające do wykonywania rybołówstwa komercyjnego na tym obszarze lub

- być uprawnionym do rybactwa w zakresie prowadzenia chowu lub hodowli ryb (także w sadzach lub innych obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb) z wykorzystaniem wód Odry, kanałów odrzańskich lub starorzeczy połączonych z Odrą, lub

- być uprawnionym do rybactwa w zakresie prowadzenia połowów ryb narzędziami i urządzeniami połowowymi w obwodach rybackich ustanowionych na wodach Odry, kanałów odrzańskich lub starorzeczy połączonych z Odrą w celu wprowadzenia ryb do obrotu.

Podmiot taki musi oprócz tego legitymować się dwoma numerami identyfikacyjnymi – nadanym w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, a także nadanym przez powiatowego lekarza weterynarii w trybie przepisów o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Wysokość pomocy w przypadku armatorów wynosi 7700 zł za 1 GT (pojemność brutto) statku rybackiego. Natomiast jeśli chodzi o podmioty uprawnione do rybactwa, jest ona równa kwocie utraconych przychodów z tytułu wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa lub akwakultury w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2022 r.

Więcej informacji i formularz wniosku – otwórz

oprac, e-red, ppr.pl na podst źródło: ARiMR


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę