VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej

5 października 2020
VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był partnerem organizowanego w dniach 22– 25 września br. Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej 2020. Podczas wydarzenia zostali uhonorowani także laureaci konkursu o tytuł Rolnika Roku i Sołtysa Roku 2020.

W wydarzeniu wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślał rolę organizacji rolniczych w budowaniu znaczenia polskiego rolnictwa w kraju i za granicą. Przez pierwsze trzy dni Forum, spotkania i panele dyskusyjne odbywały się online, dzięki czemu mogli wysłuchać i uczestniczyć w nich wszyscy zainteresowani poszczególnymi zagadnieniami i tematami omawianymi przez ekspertów. Jako podsumowanie VII edycji Forum Rolniczego, w piątek 25 września br. odbyło się spotkanie na żywo w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Ważnym punktem programu Forum Rolniczego jest corocznie wyczekiwana debata z obecnymi i byłymi ministrami rolnictwa. Tegoroczna debata dotyczyła szans i zagrożeń dla polskiego rolnictwa w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy przygotował stoisko informacyjno-promocyjne, na którym można było uzyskać informacje nt. działań realizowanych przez KOWR oraz kampanii „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”.

- Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej to nie tylko okazja do wyróżnienia bardzo dobrych gospodarstw rolnych, lecz przede wszystkim miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy na temat podnoszenia standardów produkcji rolnej. Jest to niebywale ważne po to by produkować żywność wysokiej jakości, a takiej oczekują od nas konsumenci. Produkt Polski musi zawsze oznaczać wysoką jakość”- mówił uczestniczący w wydarzeniu Marcin Wroński, zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa W Forum uczestniczyli także: Stanisław Zimnicki – Dyrektor OT KOWR Bydgoszczy oraz Michał Krzemkowski – z-ca Dyrektora OT KOWR Bydgoszcz.

VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej odbywało się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorem tego wydarzenia był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

 

KOWR


POWIĄZANE

0,9% - o tyle wzrosła w ciągu miesiąca zdolność kredytowa przeciętnej rodziny. T...

Warto świadomie wybierać produkty żywnościowe. Sięgając po polskie artykuły mlec...

Spółka chemiczna potwierdziła zamiar poszerzenia swoich wpływów o ZEW Niedzica. ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę