Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

VIVO! Krosno rozpoczęło sezon pszczelarski

16 czerwca 2020
VIVO! Krosno rozpoczęło sezon pszczelarski
Newseria Innowacje

Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się już w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, na dachach biurowców czy sal koncertowych. Nie inaczej jest w Krośnie. Od ponad roku na dachu Centrum Handlowego VIVO! Krosno, pod opieką wykwalifikowanego pszczelarza, nad produkcją miodu pracuje niemal 200 tys. pszczół.

 

Pasieka na stałe wpisała się w lokalny ekosystem, wprowadzając przy tym harmonię między naturą, a miejską architekturą. Pszczoły gwarantują nie tylko bioróżnorodność, ale także zapewniają prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a przede wszystkim… pyszny i zdrowy miód! Rola tych niezwykłych owadów w naszym życiu jest nieoceniona – pszczoły są producentami aż 3/4 spożywanej przez społeczność żywności. Dlatego też niezwykle ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków bytowania.

 

- Cieszymy się, że pszczoły zadomowiły się na dachu VIVO!, dzięki czemu możemy kontynuować nasz proekologiczny projekt. Ustawienie  na terenie naszego obiektu Pasieki pozwoliło stworzyć pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed różnorodnymi zagrożeniami. Już niebawem zaprosimy wszystkich klientów na pierwsze w tym roku miodobranie. Liczymy, że obecny sezon będzie równie owocny, jak to miało miejsce przy okazji ubiegłorocznych zbiorów – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

 

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

W związku ze zmianą zapisu w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa,  od dnia...

Nowe inwestycje umożliwią firmie poszerzenie asortymentu specjalistycznych produ...

Brazylijska firma mięsna BRF potwierdziła, że chińskie władze celne wydały zakaz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę