W Indiach ceny mięsa drobiowego spadły o 50 proc.

14 stycznia 2021
W Indiach ceny mięsa drobiowego spadły o 50 proc.

Jaja są tańsze o 20 proc. ze względu na strach przed możliwością transmisji wirusa grypy ptaków na ludzi, obawa ta jest bardzo  silna w społeczeństwie indyjskim. Ceny mięsa drobiowego w Indiach obniżyły się o 50 proc.!

Społeczna fobia  doprowadziła do spadku popytu na drób i produkty drobiowe o około 70 proc. porównując ostatni okres (ostatnich kilka tygodni) do podobnego czasu w poprzednim roku.

Ceny jaj spożywczych także są pod presją. Tam spadki są jednak mniejsze i wynoszą około 20 proc. Dodatkowo sytuację pogarszają zakazy przemieszczania drobiu, które obowiązują przede wszystkim w północnej części kraju. Branża podejmuje dramatyczne próby walki z plotkami o rzekomym przenoszeniu się grypy ptaków z produktów drobiowych na  ludzi.

Plotki rozsiewane w mediach społecznościowych są jednak tak silne, że do tej pory wysiłki te nie przyniosły większych rezultatów. Stowarzyszenia producentów drobiu i jaj apelują o pomoc do władz.  Indyjska administracja obiecała pomoc, ale na razie nie wiadomo na czym miałaby ona polegać.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Jedna ustawa dla wszystkich zwierząt gospodarskich. Od 23 stycznia 2021 r. w jed...

Najbliższa edycja targów WorldFood Poland planowana jest w dniach 20-22 kwietnia...

Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę