aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Port Izmamil - Szwajcarzy budują własne magazyny zbożowe.

3 stycznia 2024
Port Izmamil - Szwajcarzy budują własne magazyny zbożowe.

Szwajcarska firma Harvest Commodities zainwestowała w budowę własnych magazynów zbożowych w porcie Izmail. Zostało to zgłoszone do BusinessCensor  przez inwestora Harvest Commodities Nilsa Troosta, pisze Rail.insider.

Firma zainwestowała w budowę własnych magazynów, aby przyczynić się do wzrostu eksportu zboża.

"Nasze inwestycje w lokalną infrastrukturę i logistykę nie tylko tworzą miejsca pracy i przynoszą wymianę zagraniczną do regionu, ale także zapewniają, że zboże z Ukrainy nadal odgrywa ważną rolę w dostarczaniu żywności konsumentom w krajach trzeciego świata, w tym w Afryce" – powiedział Niels Troost.

Jednocześnie zagraniczni przedsiębiorcy potwierdzają, że zboże z Ukrainy stało się ważne zarówno dla wsparcia biznesu, jak i dla krajów potrzebujących zboża. Pomimo wojny i rosyjskich uderzeń, inicjatywa Grain from Ukraine okazała się jednym z sukcesów 2023 roku. Stało się to możliwe dzięki współpracy Sił Zbrojnych Ukrainy, instytucji państwowych i zagranicznego biznesu.

Według Nielsa Troosta, inwestora w Harvest Commodities, "w pełni wierzyliśmy w ten projekt i od razu zgodziliśmy się być jednymi z pierwszych, którzy będą współpracować z naszymi ukraińskimi partnerami". W szczególności dwa statki Harvest Commodities – M/V Riva Wind i M/V Arizona – były jednymi z pierwszych, które z powodzeniem opuściły port w Odessie w ramach Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej w sierpniu 2023 r. Dostarczyły one 110 tys. ton na rynki światowe. t ziarna.

Jak wcześniej informowaliśmy, w Izmailu budowany jest terminal zbożowy na 20 tys. ton. Nie jest to jednak regułą-twierdzą miejscowi.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę