Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Wakacje 2021 w Turcji, Grecji i Bułgarii. Trendy i ceny wyjazdów zagranicznych

11 lutego 2021
Wakacje 2021 w Turcji, Grecji i Bułgarii. Trendy i ceny wyjazdów zagranicznych

Trwające szczepienia dają nadzieję, że tegoroczne wakacje będą już normalne. Nie brakuje ofert wycieczek zagranicznych na okres od kwietnia do października. Największym powodzeniem cieszą się wakacje w Grecji, Turcji i Bułgarii. 6-dniowe wyjazd można kupić już od niespełna 400 zł.


Eksperci prognozują, że tegoroczne wakacje będą już podobne do tych, które znamy z poprzednich lat, choć nie obejdzie się bez reżimu sanitarnego, zachowywania dystansu czy nawet konieczności przedstawienia tzw. paszportu medycznego, czyli zaświadczenia o zaszczepieniu. Dlatego eksperci rankomat.pl przeanalizowali oferty największych polskich biur podroży - Itaki, Tui oraz Ranibow. Sprawdzili ceny i popularność poszczególnych kierunków oraz przyjrzeli się ofertom linii lotniczych na wiosnę i lato 2021.


Europa na topie

W trendach i najbardziej popularnych kierunkach pojawiają się głównie Turcja, Grecja oraz Bułgaria. Powodzeniem cieszą się także wakacje w Egipcie oraz Hiszpanii. Potwierdzają to również eksperci z branży turystycznej - Marta Knasiecka, autorka bloga Specjalistka od wakacji, na swoim instagramie przedstawiła wyniki rozmów z agentami, z których wynika że w 2021 roku królować będą wyjazdy do Turcji. Na podium znalazły się też Grecja i Bułgaria. Niepewna sytuacja na świecie sprawia, że klienci biur podróży rzadziej decydują się na wyjazdy daleko poza Europę.