aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Warta wchodzi w segment ubezpieczeń upraw rolnych

10 stycznia 2024
Warta wchodzi w segment ubezpieczeń upraw rolnych

Warta wzbogaca swoją ofertę ubezpieczeń dla rolników. Wysoko oceniane pod względem jakości portfolio skierowane do tej grupy poszerzy się teraz o ubezpieczenia upraw. Pod koniec roku 2023 Warta podpisała umowę o dopłaty z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – oferta pojawi się na rynku w sezonie wiosennym.  

Zmieniający się klimat coraz częściej daje o sobie znać. Grad, powodzie czy huragany nie są już rzadkimi anomaliami, a systematycznie pojawiającymi się zjawiskami atmosferycznymi, które dają się we znaki wszystkim, a zwłaszcza rolnikom i ich pracy. Uprawy rolne są szczególnie narażone na złe warunki pogodowe, co przekłada się na ogromne straty finansowe. Chcąc odpowiedzieć na potrzebę zbudowania poczucia bezpieczeństwa wśród rolników, Warta wchodzi w segment ubezpieczenia upraw rolnych, również tych objętych dotacjami z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nowa oferta już na wiosnę

Jeszcze przed świętami Warta podpisała umowę z Ministerstwem o dopłaty do składek należnych od producentów rolnych z tytułu umów ubezpieczenia upraw. W 2024 r. dopłata do składki z tytułu ubezpieczenia upraw obejmuje uprawę zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, ziemniaków, buraków cukrowych i roślin strączkowych. Wysokość dotacji będzie stanowić do 65% składki.
 

Warta ma duże doświadczenie w ubezpieczeniach dla rolników, które z powodzeniem oferujemy od wielu lat. Teraz rozszerzamy nasze portfolio i wchodzimy z ofertą ochrony upraw. Nasze dotychczasowe ubezpieczenia skierowane do rolników są przez nich bardzo wysoko oceniane w kontekście zakresu ochrony, likwidacji szkód i jakości obsługi, dlatego również teraz dbamy o zachowanie najwyższych standardów. W tym celu współpracujemy z wieloma uznanymi ekspertami z branży rolnej. Już od roku przygotowujemy infrastrukturę oraz budujemy prosty i zautomatyzowany system sprzedażowy. Przykładamy również dużą wagę do przeszkolenia naszej kadry zarówno w procesie zawierania umowy ubezpieczenia, jak i w procesie likwidacji szkód. Rozpoczynamy też intensywne szkolenia dla naszych pośredników.

Jarosław Niemirowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny w Warcie za indywidualne ubezpieczenia majątkowe

Oferta Warty będzie obejmować ryzyka, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Zakres ubezpieczenia będzie można rozszerzyć o ryzyka dobrowolne (bez dopłat), obejmujące ochronę także po zbiorze plonu głównego.

e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Podczas ostatniego posiedzenia grupy roboczej „Zdrowie Roślin” Copa – Cogeca wsz...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

W czwartek Parlament Europejski udzielił absolutorium Komisji, wszystkim agencjo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę