aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Warta wchodzi w segment ubezpieczeń upraw rolnych

10 stycznia 2024
Warta wchodzi w segment ubezpieczeń upraw rolnych

Warta wzbogaca swoją ofertę ubezpieczeń dla rolników. Wysoko oceniane pod względem jakości portfolio skierowane do tej grupy poszerzy się teraz o ubezpieczenia upraw. Pod koniec roku 2023 Warta podpisała umowę o dopłaty z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – oferta pojawi się na rynku w sezonie wiosennym.  

Zmieniający się klimat coraz częściej daje o sobie znać. Grad, powodzie czy huragany nie są już rzadkimi anomaliami, a systematycznie pojawiającymi się zjawiskami atmosferycznymi, które dają się we znaki wszystkim, a zwłaszcza rolnikom i ich pracy. Uprawy rolne są szczególnie narażone na złe warunki pogodowe, co przekłada się na ogromne straty finansowe. Chcąc odpowiedzieć na potrzebę zbudowania poczucia bezpieczeństwa wśród rolników, Warta wchodzi w segment ubezpieczenia upraw rolnych, również tych objętych dotacjami z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nowa oferta już na wiosnę

Jeszcze przed świętami Warta podpisała umowę z Ministerstwem o dopłaty do składek należnych od producentów rolnych z tytułu umów ubezpieczenia upraw. W 2024 r. dopłata do składki z tytułu ubezpieczenia upraw obejmuje uprawę zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, ziemniaków, buraków cukrowych i roślin strączkowych. Wysokość dotacji będzie stanowić do 65% składki.
 

Warta ma duże doświadczenie w ubezpieczeniach dla rolników, które z powodzeniem oferujemy od wielu lat. Teraz rozszerzamy nasze portfolio i wchodzimy z ofertą ochrony upraw. Nasze dotychczasowe ubezpieczenia skierowane do rolników są przez nich bardzo wysoko oceniane w kontekście zakresu ochrony, likwidacji szkód i jakości obsługi, dlatego również teraz dbamy o zachowanie najwyższych standardów. W tym celu współpracujemy z wieloma uznanymi ekspertami z branży rolnej. Już od roku przygotowujemy infrastrukturę oraz budujemy prosty i zautomatyzowany system sprzedażowy. Przykładamy również dużą wagę do przeszkolenia naszej kadry zarówno w procesie zawierania umowy ubezpieczenia, jak i w procesie likwidacji szkód. Rozpoczynamy też intensywne szkolenia dla naszych pośredników.

Jarosław Niemirowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny w Warcie za indywidualne ubezpieczenia majątkowe

Oferta Warty będzie obejmować ryzyka, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Zakres ubezpieczenia będzie można rozszerzyć o ryzyka dobrowolne (bez dopłat), obejmujące ochronę także po zbiorze plonu głównego.

e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę