aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Wczorajszy webinar „Dotacje dla rolnictwa” z udziałem ministra rolnictwa

20 kwietnia 2023
Wczorajszy webinar „Dotacje dla rolnictwa” z udziałem ministra rolnictwa

19 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne internetowe spotkanie w ramach cyklu „Dotacje dla rolnictwa”. Eksperci z ARiMR, KOWR, KRUS, NFOŚiGW i Grupy AZOTY przedstawili uczestnikom webinaru bieżące działania reprezentowanych przez siebie instytucji. Przedsięwzięcie przygotowano we współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa, który uczestniczył w wydarzeniu online.

Spotykamy się na ósmym ogólnopolskim webinarium „Dotacje dla rolnictwa”. Wspaniale, że z edycji na edycję cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem rolników, przedsiębiorców, doradców rolnych oraz mieszkańców wsi. Życzę wszystkim, którzy się dziś z nami łączą, by pozyskana wiedza okazała się przydatna – tymi słowami Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rozpoczęła webinarium.

W e-spotkaniu uczestniczył także Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Pomysł organizowania webinarów jest godny pochwały. Dziękuję wszystkim Państwu za zaangażowanie w przekazywanie informacji o wsparciu dla sektora, którego rola – co zostało udowodnione w czasie wojny – jest nie do przecenienia. Robimy, co możemy, by przeciwdziałać skutkom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mam nadzieję, że nasze aktualne działania, służące pomocy m.in. producentom zbóż, przyniosą oczekiwane rezultaty – powiedział szef resortu rolnictwa, który z powodu licznych obowiązków nie mógł pojawić się w siedzibie ARiMR osobiście, ale połączył się z uczestnikami spotkania drogą internetową.

Głos zabrała również Posłanka Agnieszka Soin. – W imieniu Zespołu Parlamentarnego ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, pragnę podziękować Panu Ministrowi i Pani Prezes za sprzyjanie inicjatywie webinariów. Mijają cztery lata współpracy z partnerami, którzy za każdym razem chętnie informują o aktualnych programach pomocowych. Doceniam Państwa zaangażowanie i działania, bo wiem od rolników, jak są dla nich ważne – stwierdziła współorganizatorka spotkania.

Zgodnie z tradycją podczas webinarium, które było transmitowane na żywo z centrali ARiMR, aktualne i planowane działania omówili przedstawiciele: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Grupy AZOTY. Zainteresowani poruszonymi tematami było duże, zarejestrwoanych zostało bowiem łącznie ok. 3 tys. połączeń. Internauci i tym razem mieli możliwość zadawania ekspertom pytań za pośrednictwem specjalnej skrzynki e-mailowej, a osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać wypowiedzi prelegentów, będą mogły obejrzeć nagranie – zostanie ono opublikowane w ciągu najbliższych dwóch dni.

 W WYDARZENIU UDZIAŁ WZIĘLI:

 Robert Telus – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Agnieszka Soin – Posłanka, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw

 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Halina Szymańska, Prezes

Monika Zielińska, Dyrektor Departamentu Działań Premiowych – Rozwój małych gospodarstw, Premie dla młodych rolników

Stanisław Sas, Dyrektor Departamentu Baz Referencyjnych i Kontroli Terenowych – System AMS

Piotr Burzykowski, Naczelnik Wydziału Krajowej Pomocy Publicznej w Departamencie Wsparcia Krajowego – Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich

 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Teresa O’Neill, Rzecznik Prasowy – Korzystne zmiany w ustawie (wyrównanie emerytur z ZUS i KRUS), Turnusy rehabilitacyjne dla rolników-emerytów oraz turnusy regeneracyjne dla opiekunów w Centrach rehabilitacji Rolników KRUS, Projekt prewencyjny KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”, Konkursy prewencyjne KRUS

 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego – Zasady i zalety wykorzystania znaku PRODUKT POLSKI
Waldemar Micek, Dyrektor Departamentu Kształtowania Ustroju – Obrót nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym
Andrzej Batorski, Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarowania Zasobem – Sposoby rozdysponowania nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa dla rolników indywidualnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Agnieszka Karwat, Kierownik Zespołu AgroEnergia – Program „Energia dla wsi”

 Grupa AZOTY

Kamil Struk, Przedstawiciel terenowy – Efektywne nawożenie kukurydzy

źródło i foto: ARiMR


POWIĄZANE

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...

Europa tonie w Ukraińskim zbożu. Tylko od 01 stycznia do 15 lutego 2024 roku Ukr...

fot. Przemysław Keler, KPRM  Prezydent RP, Andrzej Duda był „Gościem Wydarzeń” P...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę