Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Wczorajszy webinar „Dotacje dla rolnictwa” z udziałem ministra rolnictwa

20 kwietnia 2023
Wczorajszy webinar „Dotacje dla rolnictwa” z udziałem ministra rolnictwa

19 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne internetowe spotkanie w ramach cyklu „Dotacje dla rolnictwa”. Eksperci z ARiMR, KOWR, KRUS, NFOŚiGW i Grupy AZOTY przedstawili uczestnikom webinaru bieżące działania reprezentowanych przez siebie instytucji. Przedsięwzięcie przygotowano we współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa, który uczestniczył w wydarzeniu online.

Spotykamy się na ósmym ogólnopolskim webinarium „Dotacje dla rolnictwa”. Wspaniale, że z edycji na edycję cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem rolników, przedsiębiorców, doradców rolnych oraz mieszkańców wsi. Życzę wszystkim, którzy się dziś z nami łączą, by pozyskana wiedza okazała się przydatna – tymi słowami Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rozpoczęła webinarium.

W e-spotkaniu uczestniczył także Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Pomysł organizowania webinarów jest godny pochwały. Dziękuję wszystkim Państwu za zaangażowanie w przekazywanie informacji o wsparciu dla sektora, którego rola – co zostało udowodnione w czasie wojny – jest nie do przecenienia. Robimy, co możemy, by przeciwdziałać skutkom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mam nadzieję, że nasze aktualne działania, służące pomocy m.in. producentom zbóż, przyniosą oczekiwane rezultaty – powiedział szef resortu rolnictwa, który z powodu licznych obowiązków nie mógł pojawić się w siedzibie ARiMR osobiście, ale połączył się z uczestnikami spotkania drogą internetową.

Głos zabrała również Posłanka Agnieszka Soin. – W imieniu Zespołu Parlamentarnego ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw, pragnę podziękować Panu Ministrowi i Pani Prezes za sprzyjanie inicjatywie webinariów. Mijają cztery lata współpracy z partnerami, którzy za każdym razem chętnie informują o aktualnych programach pomocowych. Doceniam Państwa zaangażowanie i działania, bo wiem od rolników, jak są dla nich ważne – stwierdziła współorganizatorka spotkania.

Zgodnie z tradycją podczas webinarium, które było transmitowane na żywo z centrali ARiMR, aktualne i planowane działania omówili przedstawiciele: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Grupy AZOTY. Zainteresowani poruszonymi tematami było duże, zarejestrwoanych zostało bowiem łącznie ok. 3 tys. połączeń. Internauci i tym razem mieli możliwość zadawania ekspertom pytań za pośrednictwem specjalnej skrzynki e-mailowej, a osoby, które z różnych powodów nie mogły wysłuchać wypowiedzi prelegentów, będą mogły obejrzeć nagranie – zostanie ono opublikowane w ciągu najbliższych dwóch dni.

 W WYDARZENIU UDZIAŁ WZIĘLI:

 Robert Telus – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Agnieszka Soin – Posłanka, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw

 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Halina Szymańska, Prezes

Monika Zielińska, Dyrektor Departamentu Działań Premiowych – Rozwój małych gospodarstw, Premie dla młodych rolników

Stanisław Sas, Dyrektor Departamentu Baz Referencyjnych i Kontroli Terenowych – System AMS

Piotr Burzykowski, Naczelnik Wydziału Krajowej Pomocy Publicznej w Departamencie Wsparcia Krajowego – Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich

 Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Teresa O’Neill, Rzecznik Prasowy – Korzystne zmiany w ustawie (wyrównanie emerytur z ZUS i KRUS), Turnusy rehabilitacyjne dla rolników-emerytów oraz turnusy regeneracyjne dla opiekunów w Centrach rehabilitacji Rolników KRUS, Projekt prewencyjny KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”, Konkursy prewencyjne KRUS

 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego – Zasady i zalety wykorzystania znaku PRODUKT POLSKI
Waldemar Micek, Dyrektor Departamentu Kształtowania Ustroju – Obrót nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym
Andrzej Batorski, Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarowania Zasobem – Sposoby rozdysponowania nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa dla rolników indywidualnych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Agnieszka Karwat, Kierownik Zespołu AgroEnergia – Program „Energia dla wsi”

 Grupa AZOTY

Kamil Struk, Przedstawiciel terenowy – Efektywne nawożenie kukurydzy

źródło i foto: ARiMR


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę