aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

NFOŚiGW przeznaczył 36 mln zł na edukację ekologiczną

3 sierpnia 2017

Na warsztaty, konkursy, aplikacje mobilne czy wydawnictwa prasowe poświęcone ekologii oraz promocji zrównoważonego rozwoju Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 36 mln zł - poinformował w środę NFOŚiGW.

 Jak wyjaśniono, program wsparcia edukacji ekologicznej podzielony będzie na trzy części.

Fundusz poinformował, że najdłużej, bo od 21 sierpnia do 27 grudnia br. przyjmowane będą wnioski na pomysły dotyczące wydawnictw prasowych, które w całości poświęcone muszą być ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Budżet na tę część to 2 mln zł w formie dotacji i 600 tys. zł na pożyczki. Po te pieniądze sięgać będą mogły m.in. zarejestrowane w Polsce firmy, jednostki organizacyjne czy osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Z kolei, od 1 do 22 września br. zgłaszać będzie można projekty w zakresie wyposażenia i doposażenia oraz adaptacji, remontu i rozbudowy centrów edukacyjnych poświęconych zagadnieniom ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. O wsparcie będą mogły się ubiegać np. instytuty badawcze, uczelnie wyższe czy samorządy. Budżet tego programu to 15 mln zł na dotacje i 1,7 mln zł na pożyczki.

Trzecia część dotyczyć będzie programów mających na celu aktywną edukację ekologiczną, która powinna trwać przynajmniej dwa lata. Program musi uwzględniać zajęcia terenowe. W tej części pieniądze będzie można uzyskać np. na warsztaty, konkursy, imprezy edukacyjne czy aplikacje mobilne. Beneficjentami tego programu będą mogły być: jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, regionalne dyrekcje ochrony środowiska, parki narodowe, parki krajobrazowe lub uczelnie wyższe.

Powinni oni dysponować bazą edukacyjną, a dodatkowym warunkiem przygotowywanego przedsięwzięcia musi być jego charakter ponadregionalny, czyli zapewnienie możliwości dostępu/udziału odbiorców z co najmniej dwóch województw.

Nabór wniosków w tej części będzie prowadzony od 1 do 15 września br. Budżet to: 15 mln zł na dotację i 1,7 mln zł na pożyczki.

 

 

(PAP)


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę