Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Wiatr, woda i… motoryzacja

14 marca 2018
Wiatr, woda i… motoryzacja
Newseria Lifestyle

W miniony weekend w warszawskim Centrum Expo XXI odbyły się 30. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Podczas jubileuszowej edycji imprezy swoje produkty i rozwiązania zaprezentowało niemal 450 wystawców. Do tego wyniku, rekordowego w historii imprezy, przyczynili się również przedstawiciele branży motoryzacyjnej.


Targi WIATR i WODA są największym w Polsce wydarzeniem wystawienniczym skierowanym do producentów i sympatyków jachtingu motorowego, żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa i nurkowania. To również jedna z największych imprez tego typu w Europie.

W tym roku odwiedzający mogli nie tylko się zapoznać się z najnowszą ofertą producentów i importerów – organizatorzy zapewnili także szereg innych atrakcji. Przygotowano wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne. Czas poświęcono również dorocznym podsumowaniom dokonań branży. Zorganizowano także spotkania z mistrzami sportów wodnych i podróżnikami, pokazy i atrakcje dla najmłodszych.


Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Zwiedzający mogli obejrzeć samochody Mercedesa i Land Rovera, swoje oferty zaprezentowały również salony Seat Carsed i Toyota Carolina Wola. Auta japońskiego producenta wystawiła ponadto szkoła windsurfingu Prasonisi Center. „Nasza szkoła istnieje na Rodos od 25 lat” - mówi Krzysztof Kłos, szef firmy - „Od wielu lat współpracujemy też z polskim importerem samochodów Toyota. Samochody służą nam w codziennej pracy, przy transporcie gości i sprzętu sportowego. Organizujemy też zawody windsurfingowe, których jednym ze sponsorów jest japoński producent”.


Na targach zaprezentowały się również firmy dobrze znane fanom motoryzacji, mające w swoich ofertach produkty dla branży marynistycznej. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą silników Yamahy i Suzuki, stoisko przygotował także debiutujący na rynku marine Inter Cars. Odwiedzający mogli poznać ofertę firmy 7motorsport, która nie tylko przygotowuje samochody do motorsportu, ale również oferuje serwisowanie skuterów wodnych. Kto zawitał na targi WIATR i WODA mógł ponadto przyjrzeć się ofercie firmy Garmin, słynącej z produkcji urządzeń nawigacyjnych, a także map.


Obszerne stoisko przygotowała też firma o bogatej ofercie zarówno dla rynku motoryzacyjnego, jak i marine – Webasto Petemar. „Na targach WIATR i WODA przedstawiamy szeroką paletę naszych produktów. Odwiedzający mogą zobaczyć systemy klimatyzacji jachtowej, powietrzne i wodne systemy ogrzewania kabiny. Prezentujemy również nowość, centralny panel zarządzania urządzeniami na pokładzie, który można w prosty sposób rozbudować o obsługę poprzez aplikację mobilną. Dotykowy wyświetlacz panelu pozwala na łatwe zarządzanie temperaturą wnętrza jachtu, a także innymi urządzeniami, np. oświetleniem, żaluzjami, roletami, lodówkami, czujnikami czy sterami strumieniowymi – mówi Tomasz Konieczny, Dyrektor Zarządzający Webasto Petemar. „Jak co roku wystawiamy również produkty marki Oceanair. Mając je w ofercie wzmacniamy naszą pozycję na tym ekskluzywnym rynku”. Goście mogli zapoznać się również z ofertą bojlerów Indel Webasto Marine Isotemp, lodówek, zamrażarek, kostkarek do lodu Indel Webasto Marine Isotherm, a także przyjrzeć się nowym rozwiązaniom w zakresie okien i luków pokładowych.


Targi WIATR i WODA to miejsce, w którym możemy spotkać także przedstawicieli organizacji turystycznych i lokalnych inicjatyw. Pośród wystawców znalazły się m.in. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna czy Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Swoje stanowisko miało również Miasto Gdynia.


Kolejna, 31. Edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA już za rok. Impreza odbędzie się w dniach 28 lutego - 3 marca w Warszawie.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

W sierpniu 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Komisarza UE ds. Rolnictwa z wnios...

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021 (KD...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę