Wilgotnościomierz do zboża. Dlaczego warto mieć go w swoim gospodarstwie?

30 czerwca 2022
Wilgotnościomierz do zboża. Dlaczego warto mieć go w swoim gospodarstwie?

Obecnie istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności upraw i zwiększenie plonów. Jednym z takich sposobów jest używanie wilgotnościomierza do zboża. Takie urządzenie ma wiele zalet i przydaje się w kilku kluczowych momentach sezonu. Sprawdź dlaczego warto korzystać z wilgotnościomierza i gdzie można go kupić w dobrej cenie.

Do czego potrzebny jest wilgotnościomierz do zboża?

Wilgotność zboża jest jednym z kluczowych czynników przesądzających o jakości ziaren. Trzeba więc określić ten parametr kilka razy w roku. Przede wszystkim, w okresie wzrostu roślin, aby dostosować sposób uprawy. Przed zbiorami, aby ustalić czy są już gotowe do składowania. Podczas przechowywania w magazynie, aby dowiedzieć się czy zboże jest składowane w optymalnych warunkach. Jeżeli zboże będzie zbyt wilgotne, wkrótce mogą rozwinąć się w nim grzyby i pleśń, a może nawet dojść do zagrzania całej partii w silosie. Nic więc dziwnego, że zbyt wilgotne zboże jest niżej wyceniane w skupie. Warto zatem wykorzystywać wilgotnościomierz, aby określać najlepszy czas na żniwa i ustalić optymalne warunki przechowywania zbóż.

Gdzie kupić wilgotnościomierz do zboża?

Wilgotnościomierz do zboża możesz kupić bez wychodzenia z domu. Różne modele dostępne są w internetowych sklepach rolniczych. Zakupy w sieci to dobre rozwiązanie. Po pierwsze, zyskujesz dostęp do olbrzymiej ilości ofert. W internecie sprzedawcy mogą umieszczać wiele modeli urządzeń, podczas gdy w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza w małych, dysponują mocno ograniczoną przestrzenią magazynową. Kolejna zaleta to możliwość łatwego porównywania różnych produktów. Możesz zestawić kilka modeli wilgotnościomierzy i wybrać ten najlepszy. Kolejny plus to możliwość analizowania opinii klientów. Jeżeli dany produkt ma wiele pozytywnych ocen, to zapewne i Ty będziesz zadowolony z zakupu. Warto też dodać, że w Internecie rzeczy są zazwyczaj nieco tańsze niż w tradycyjnych sklepach. O wiele łatwiej tez trafić na dobrą promocję.

Jaki wilgotnościomierz do zboża?

Przy zakupie wilgotnościomierza trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze, upewnij się jak bardzo precyzyjne jest urządzenie. Jeżeli błąd pomiarowy deklarowany przez producenta wynosi jedynie 0,5%, pomiary będą wiarygodne. Po drugie, sprawdź ile gatunków zbóż obsługuje urządzenie i czy można używać go także do roślin oleistych. Kilkanaście najpopularniejszych zbóż to zazwyczaj wystarczająca ilość. Dobrze, żeby wilgotnościomierz posiadał opcję wyliczania średniej wartości z kilku próbek. Sprawdź także skalę pomiarową. Powinna być jak najbardziej szeroka. Ważne, aby urządzenie kompensowało różnice temperatur w materiale próbki i w sprzęcie. Zwróć uwagę także na aspekty praktyczne. Czy urządzenie jest łatwe w obsłudze? Czy można szybko je wyczyścić? Czy trzeba przygotowywać próbki? Czy nie jest zbyt ciężkie do użytku na polu? Warto dopytać o te kwestię sprzedawcę lub znaleźć odpowiedzi w opisie produktu.

Wilgotnościomierz do zboża profesjonalny

Na rynku dostępne są tanie warianty wilgotnościomierzy, ale zdecydowanie warto zainwestować w dobry model. Urządzenie będzie wykorzystywane w różnych, niekiedy trudnych, warunkach. Wybrany model musi być wykonany z materiałów odpornych na pył i dużą wilgoć. Błąd pomiarowy powinien być minimalny. Warto wziąć pod uwagę zakup modelu z zewnętrznym czujnikiem temperatury, dzięki któremu zmierzysz temperaturę przechowywanych ziaren, kompostu czy nasion.

Wilgotnościomierz do zboża – cena

Czy zakup wilgotnościomierza to duży wydatek? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Najtańsze modele możesz kupić za kilkaset złotych, ale jeżeli zależy Ci na naprawdę dobrym, profesjonalnym sprzęcie, musisz przeznaczyć na niego ponad tysiąc złotych. W dobrych sklepach rolniczych najczęściej oferowane są właśnie takie modele. W tej cenie dostaniesz produkt z górnej półki, który może posłużyć przez lata.

Wilgotnościomierz do zboża to urządzenie przydatne w każdym gospodarstwie rolnym. Dzięki niemu określisz optymalne warunki do uprawy i przechowywania zbóż, a to przełoży się na lepsze plony. Wybierz odpowiedni dla siebie model i zwiększaj swoje zyski.


POWIĄZANE

Monitoring parametrów, precyzyjne pomiary oraz dbałość o każdy detal produktu. G...

Kombajny i sieczkarnie wyposażone są w wyrafinowane układy elektroniczne i telem...

W naszym kraju od wielu lat obserwujemy deficyt lub niekorzystny rozkład opadów....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę