Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Wizyta studyjna – AGROTRIP

14 kwietnia 2016

Znaczenie partnerstwa w kreowaniu i zarządzaniu marką turystyki wiejskiej – to temat zorganizowanej przez ministerstwo wizyty studyjnej, która odbywała się w dniach 7–10 kwietnia br. na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. W wydarzeniu tym udział brali przedstawiciele placówek dyplomatycznych z siedzibą w Warszawie oraz sportowych organizacji polonijnych.

Głównym celem wizyty było kreowanie międzynarodowego wizerunku polskich obszarów wiejskich, jako rynku turystycznego oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje dzięki integracji osób i inicjowaniu współpracy.

W programie wizyty były prezentacje dobrych praktyk oraz spotkania i dyskusje z  właścicielami gospodarstw agroturystycznych  i przedstawicielami lokalnych grup działania i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju turystyki na obszarach wiejskich w Polsce. Uczestnicy Agrotripu odwiedzili Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2016, gdzie spotkali się z podsekretarzem stanu Rafałem Romanowskim i uczestniczyli w międzynarodowym panelu dyskusyjnym pt.: Miejsce turystyki wiejskiej w nowoczesnej gospodarce.

Uczestnikom wizyty bardzo przypadły do gustu polskie, tradycyjne produkty i regionalne potrawy, a także prezentowane podczas targów wyroby sztuki ludowej.

MRiRW


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę