aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wizyta studyjna – AGROTRIP

14 kwietnia 2016

Znaczenie partnerstwa w kreowaniu i zarządzaniu marką turystyki wiejskiej – to temat zorganizowanej przez ministerstwo wizyty studyjnej, która odbywała się w dniach 7–10 kwietnia br. na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. W wydarzeniu tym udział brali przedstawiciele placówek dyplomatycznych z siedzibą w Warszawie oraz sportowych organizacji polonijnych.

Głównym celem wizyty było kreowanie międzynarodowego wizerunku polskich obszarów wiejskich, jako rynku turystycznego oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje dzięki integracji osób i inicjowaniu współpracy.

W programie wizyty były prezentacje dobrych praktyk oraz spotkania i dyskusje z  właścicielami gospodarstw agroturystycznych  i przedstawicielami lokalnych grup działania i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju turystyki na obszarach wiejskich w Polsce. Uczestnicy Agrotripu odwiedzili Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2016, gdzie spotkali się z podsekretarzem stanu Rafałem Romanowskim i uczestniczyli w międzynarodowym panelu dyskusyjnym pt.: Miejsce turystyki wiejskiej w nowoczesnej gospodarce.

Uczestnikom wizyty bardzo przypadły do gustu polskie, tradycyjne produkty i regionalne potrawy, a także prezentowane podczas targów wyroby sztuki ludowej.

MRiRW


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę