aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wsparcie dla dzieci poszkodowanych w wypadkach rolniczych, czyli Bal Charytatywny De Heus dla podopiecznych fundacji „Poza Horyzonty”

24 listopada 2016
Wsparcie dla dzieci poszkodowanych w wypadkach rolniczych, czyli Bal Charytatywny De Heus dla podopiecznych fundacji „Poza Horyzonty”

25 listopada w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi odbędzie się II edycja balu charytatywnego firmy De Heus. Goście z okolic Łodzi i całej Polski wezmą udział w licytacji, z której dochód trafi do podopiecznych fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

De Heus to wiodący producent pasz dla zwierząt gospodarskich, którego główna siedziba mieści się w Łęczycy. Firma od lat angażuje się w projekty prospołeczne. Każdy z nich powstał w trosce o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza z terenów wiejskich i gospodarstw rolnych, które są dla firmy szczególnie ważne. Dialog ze społecznością lokalną i uczestnictwo w jej życiu to dziś podstawa odpowiedzialnego biznesu. 

Ciężko budować dobry i odpowiedzialny biznes, nie dając nic od siebie. I właśnie dlatego De Heus tak chętnie dzieli się nie tylko posiadaną wiedzą techniczną i umiejętnościami, ale i swoim zaangażowaniem, pomocną dłonią, podejmując także aktywności na rzecz dzieci, zmieniając otoczenie na lepsze i aktywizując społeczności lokalne.

 „Zależy nam, by pozytywnie zaistnieć w życiu społeczeństwa. Lokalnie, wokół naszych wytwórni, ale również w szerszym kontekście. Bycie liderem zobowiązuje do odpowiedzialności i najwyższych standardów działań na każdym polu – także społecznym” – mówi Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus.

W trakcie I edycji balu, która odbyła się w 2014 roku, udało się zgromadzić ponad 60 tys. złotych. Kwota ta w całości trafiła do fundacji Ewy Błaszczak „Akogo?”. W tym roku, ze względu na charakter swojej działalności, De Heus skupia się na dzieciach poszkodowanych w wypadkach na terenie gospodarstw rolnych. Całkowity dochód z balu zostanie przekazany na rzecz podopiecznych fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”: Kacpra, Małgosi i Kuby. Tegoroczną aukcję poprowadzi Tomasz Kammel, a wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in. własna kompozycja perfum, szalona zabawa w przestworzach, degustacja win prowadzona przez sommeliera w winiarni Marka Kondrata, niezapomniane spotkanie z Kabaretem Chatelet oraz weekend w Kazimierzu z Lamborghini.

Bal to nie jedyna prospołeczna inicjatywa producenta z Łęczycy. Z okazji 25-lecia działalności firmy w Polsce uruchomiony został również program „Działamy i Wspieramy”. Opiera się na takich wartościach jak  bezpieczeństwo i rozwój oraz edukacja i zabawa. Podczas I edycji programu pracownicy De Heus zrealizowali projekty na rzecz najmłodszych o łącznej wartości 300 tys. zł. Dzięki współpracy z mieszkańcami Łęczycy w mieście powstał nowoczesny plac zabaw, w Popowie Kościelnym stworzono Zielony Zakątek ze ścieżką edukacyjną, w Dobinie unowocześniono i ogrodzono plac sportowo-rekreacyjny, a w Dąbiu odświeżono i wyposażono salę lekcyjną. Odbyły się również lekcje dla dzieci dot. tematyki związanej ze zwierzętami oraz bezpieczeństwem dzieci, prowadzone przez pracowników De Heus.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę