CTR_80917

Współpraca z przedsiębiorcami z Iranu

25 sierpnia 2016

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Hamidreza Ostadmohmmadi przedstawiciel Pluco Group 17 sierpnia 2016 r. podpisali list intencyjny, dotyczący szerokiej współpracy pomiędzy Lubelszczyzną i naszym krajem oraz firmami i instytucjami z Iranu w ramach programu Go Iran. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej, wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz inicjator współpracy i porozumienia z Irańczykami Dyrektor Agencji Rynku Rolnego OT w Lublinie Arkadiusz Szymoniuk.

Iran to obecnie jeden z najważniejszych krajów regionu Bliskiego Wschodu, po zniesieniu embarga, o potencjalnie dużych możliwościach handlowych i inwestycyjnych. Podpisanie porozumienia stwarza możliwości kontaktów, poszukiwania rynków zbytu i nabycia inwestorów dla naszej gospodarki.

Program GO Iran zakłada zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych oraz zachęca polskie firmy do kontaktów w poszukiwaniu możliwości handlowych i inwestycyjnych w regionie, m. in. poprzez udział w misjach gospodarczych, targach oraz poprzez promocję polskich produktów na rynku irańskim.

Po spotkaniu z wojewodą goście z Dyrektorem Arkadiuszem Szymoniukiem odwiedzili magazyny Elewarr w Krupcu, gdzie mogli zapoznać się z możliwościami skupowymi i przechowalniczymi elewatora oraz obejrzeć sposoby przeprowadzania badań jakości zbóż.

ARR


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę