Wyniki ukraińskiego MHP w czasie pandemii

2 listopada 2020
Wyniki ukraińskiego MHP w czasie pandemii

Największy producent kurczaków na Ukrainie – MHP - zwiększył  w okresie od stycznia do września 2020 roku produkcję kurcząt rzeźnych do 541,6 tys. ton w porównaniu do 540,1 tys. ton wyprodukowanych w  analogicznym okresie roku 2019.  

Jak podaje MHP sprzedaż w  okresie do września wzrosła o 2 proc. r/r i  wyniosła 523,8 tys. ton. Jednak w trzecim kwartale 2020 roku sprzedaż kurczaków zwiększyła się aż o 18 proc.  do 195,1 tys. ton.  

Za tak istotny wzrost sprzedaży odpowiada głównie znaczne zwiększenie wysyłek na eksport  w trzecim kwartale, o 37 proc. do 108,5 tys. ton. Silny popyt na eksportowany z Ukrainy drób zgłaszały w największym stopniu kraje na Bliskim Wschodzie, Afryka i WNP.

Od stycznia do września  tego roku  sprzedaż eksportowa  ogółem wzrosła o 3 proc. do 279 tys. ton.  W europejskim segmencie MHP, czyli  słoweńskim przedsiębiorstwie Perutnina Ptuj kupionym przez MHP, odnotowano wzrost sprzedaży mięsa  drobiowego o 54  proc. do 47,8 tys. ton, a przetworów o 65 proc. do 28,9 tys. ton.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Wylesianie i degradacja lasów postępują w alarmującym tempie, co pogłębia zmianę...

We Francji obniżono ocenę poziomu ryzyka w odniesieniu do zagrożenia wirusem gry...

Podczas kongresu wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę