Wyprawki-Pierwsze wypłaty 300 plus już w poniedziałek

15 lipca 2022
Wyprawki-Pierwsze wypłaty 300 plus już w poniedziałek

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start". Według szacunków ZUS wyprawkę szkolną dostanie w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. W minionym 2021 roku rodzice na Dolnym Śląsku złożyli wnioski o 300 plus na 310 tys. dzieci. Wśród nich 306 950 na kwotę 92 063 700 zł zostało rozpatrzonych przez Zakład pozytywnie.

Wnioski o wypłatę na rok szkolny 2022/2023 można składać do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, tylko elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

- Do naszych klientów zostały wysłane już pierwsze informacje o przyznaniu „wyprawki”. Można je zobaczyć po zalogowaniu na własne konto na portalu PUE ZUS – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Powiadomienie o tym, że jest na koncie wiadomość do odczytania jest przez nas przekazywane na adres mailowy wskazany przez osobę wnioskującą o 300 plus we wniosku – dodaje.
Według rzeczniczki ZUS przyznał już pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone w najbliższy poniedziałek - 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od ich przyznania.
W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.
ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie dobry start, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 roku.
W ramach programu „Dobry start” rodzice - bez względu na swoje dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wyprawkę dostaje rodzic raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września.

Więcej:informacji znajduje się tutaj 

 

 

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego


POWIĄZANE

Koniec listopada, zamyka jesienną akcję sadzenia drzew, która była zwieńczeniem ...

Wszyscy wiemy, jak wyglądają poimprezowe poranki. Po miłej zabawie pozostaje nie...

Kojarzy się z wyrafinowaniem i wykwintną kolacją podczas letniego, ciepłego wiec...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę