aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

30 marca 2023
XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
  • 31 marca br. podczas prestiżowego Poznań Motor Show odbędzie się finał XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.
  • Jest o co walczyć – najlepsi młodzi mechanicy odbędą staż pod okiem ekspertów w sieci Dealerskiej John Deere.
  • Zawód mechanika maszyn rolniczych jest coraz bardziej wymagający – John Deere chce edukować najlepszych, żeby zapewnić swoim klientom doskonałą obsługę.

Największe emocje dopiero przed nami. W połowie marca ponad 10 000 uczniów szkół średnich wzięło udział w półfinałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – teraz w wielkim finale szczęśliwcy zmierzą się z nowymi zadaniami. Wydarzenie odbędzie się już pod koniec tego tygodnia, podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Zmagania śledzić będą nie tylko organizatorzy i partnerzy, ale też gwiazdy polskiej motoryzacji – Robert Kubica i Kajetan Kajetanowicz.

Pasjonaci rolnictwa niech zanotują datę 31 marca – to właśnie w piątek o tytuł najlepszego mechanika w konkurencji praktycznej zawalczą młode talenty z kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. John Deere, jeden z partnerów Mistrzostw, od początku aktywnie wspierał uczestników, a teraz ma dla najlepszych wyjątkową nagrodę – profesjonalny staż.

 

 

Finał to wisienka na torcie

W ramach akcji „Zielona Karta” John Deere przygotował specjalistyczne filmy szkoleniowe i materiały edukacyjne, które dostępne były przez cały rok na platformie Akademii Młodego Mechanika stworzonej przez organizatorów Mistrzostw.
– Wystarczyło bezpłatnie założyć konto na stronie Akademii, żeby rozpocząć swoją przygodę ze światem nowoczesnych maszyn rolniczych. Na zainteresowanych czekały nie tylko materiały poświęcone samej marce, ale przede wszystkim obszerna wiedza na temat budowy, obsługi i serwisowania sprzętu rolniczego – mówi Bartosz Białas, Dyrektor Marketingu John Deere Polska.
Na stronie Akademii Młodego Mechanika swoją wiedzą dzielą się wszyscy partnerzy mistrzostw. Ma ona pomóc młodym pasjonatom w poszerzaniu swoich kompetencji przed najważniejszym wydarzeniem w roku, czyli właśnie finałem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
– Znajomość budowy zaawansowanego sprzętu rolniczego oraz metod diagnostyki to podstawa w pracy każdego autoryzowanego serwisu. W John Deere wiemy, że tę wiedzę trzeba systematycznie kumulować… i nie osiadać na laurach. Ekspert nadąża za trendami, samodoskonali się, nie boi nowych wyzwań. Myślę, że udział w Akademii Młodego Mechanika i Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników to świetne przygotowanie dla młodych do właśnie takiego wymagającego (ale i pasjonującego) trybu pracy – zauważa Bartosz Białas.

Na fachowców musimy sobie zapracować

Nowoczesne gospodarstwo potrzebuje profesjonalnego zaplecza, a to oznacza także dostępność świetnych mechaników.

– Technologie zmieniają się w mgnieniu oka, potrzeby konsumentów rosną, a nasi klienci oczekują pewnego wsparcia na niezmiennie wysokim poziomie. Nasza więc głowa w tym, żeby zapewnić ciągłość kadrową i zagwarantować doskonale wykwalifikowany zespół. Staż w John Deere to zatem ważny krok: dla młodych mechaników, ponieważ mogą poznać od poszewki tajniki pracy ze sprzętem rolniczym najwyższej klasy, oraz dla nas – ponieważ mamy niezwykłą szansę wyłowić prawdziwe talenty – opowiada Bartosz Białas.

Profesjonaliści spod znaku jelonka będą czujne obserwować zmagania finalistów w trakcie XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Sprawdzą umiejętności i pomysłowość, których nie powstydziłby się żaden fachowiec John Deere.

– Podczas ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników główny akcent postawiliśmy na aktywne przyjęcie maszyny do serwisu. Zadaniem uczestników było wykonanie kilku czynności, które są wymagane, kiedy ciągnik rolniczy trafia do serwisu na przegląd zerowy. W tym roku rozszerzymy zakres konkurencji o nowe elementy, ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów. Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli służyć młodym mechanikom naszą wiedzą i doświadczeniem – zapowiada Bartosz Białas.

Edukują młodych już od 12 lat

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników stworzono z myślą o uczniach szkół technicznych i zawodowych. Wygrywają nieliczni, ale organizatorzy od samego początku kładą nacisk przede wszystkim na dobrze ukierunkowany rozwój praktycznych i teoretycznych umiejętności u wszystkich zainteresowanych pracą w branży motoryzacyjnej.

– Chcemy być przewodnikiem i mentorem młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym zawodem. Nie zapominamy jednak o tych, którzy profesję znają od lat, ale czują pasję i motywację do podnoszenia poziomu swoich kwalifikacji – zaznaczają twórcy konkursu.
Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 2012 roku. Po 12 latach mogą pochwalić się już nieporównywalnym rozmachem: ogólnopolski zasięg, dynamicznie rosnąca liczba uczestników w każdej z siedmiu kategorii, obecność gwiazd polskiej motoryzacji, stale powiększające się grono renomowanych partnerów – poważnych liderów w branży.
Firma John Deere nie mogła przegapić takiej okazji.

– Mechanik maszyn rolniczych to wymagający zawód. Zależy nam jednak, żeby młode talenty nabrały wiatru w żagle. Jesteśmy przekonani, że Akademia Młodego Mechanika, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, a w końcu staż zawodowy pod skrzydłami ekspertów John Deere, to dla wielu początek pięknej kariery, np. w strukturach jednego z naszych dealerów: Fricke Maszyny Rolnicze, AgroSieć Maszyny, PHP Agro-Efekt oraz Wanicki Serwis – podsumowuje Bartosz Białas


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę