XV Forum z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju światowego rynku mleka

12 kwietnia 2017
XV Forum z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju światowego  rynku mleka

Europejskie mleczarstwo a światowa konkurencja – umowy o wolnym handlu, Brexit i jego skutki dla europejskiego mleczarstwa. To wiodące tematy, o których dyskutować będą uczestnicy XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

 

Jakie będą reakcje rynku mleka po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Bariery w handlu, taryfy, cła czy kontyngenty? Co czeka te przedsiębiorstwa UE, które dziś sprzedają swoje produkty w Wielkiej Brytanii. Miedzy innymi o tym dyskutować będą eksperci z całej Europy i przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii zachęca Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W tym roku będziemy gościć wyjątkowych prelegentów, którzy decydują o unijnym i światowym rozwoju rynku mleka.


Duży wpływ na przyszłość sektora mleczarskiego mogą mieć umowy o wolnym handlu. Podczas Forum przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ministerstw rolnictwa kilku krajów, eksperci i ekonomiści spróbują odpowiedzie na szereg pytań nurtujących nie tylko prezesów spółdzielni i firm mleczarskich. Ważnym aspektem dyskusji będzie CETA oraz umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią.

 

Na Forum porozmawiamy także o tym, jak ma wyglądać przyszłość europejskiego i światowego mleczarstwa w nowej perspektywie. Czy era globalizacji rynku mleka przechodzi do historii? mówi Agnieszka Maliszewska. Poza tym polscy i unijni mleczni giganci zdradzą tajniki wejścia na nowe rynki zbytu.

 

 

 

 

 

Jubileuszowe XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 października w Serocku pod Warszawą.

Swój udział zapowiedziało wielu znakomitych gości z całego świata, wkrótce przedstawione zostaną szczegóły.Więcej informacji na www.forum-mleczarskie.org


Polska Izba Mleka jest partnerem tegorocznego Forum.

Biuro prasowe XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej


POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę