CTR_80917

XV Forum z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju światowego rynku mleka

12 kwietnia 2017
XV Forum z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju światowego  rynku mleka

Europejskie mleczarstwo a światowa konkurencja – umowy o wolnym handlu, Brexit i jego skutki dla europejskiego mleczarstwa. To wiodące tematy, o których dyskutować będą uczestnicy XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

 

Jakie będą reakcje rynku mleka po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Bariery w handlu, taryfy, cła czy kontyngenty? Co czeka te przedsiębiorstwa UE, które dziś sprzedają swoje produkty w Wielkiej Brytanii. Miedzy innymi o tym dyskutować będą eksperci z całej Europy i przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii zachęca Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. W tym roku będziemy gościć wyjątkowych prelegentów, którzy decydują o unijnym i światowym rozwoju rynku mleka.


Duży wpływ na przyszłość sektora mleczarskiego mogą mieć umowy o wolnym handlu. Podczas Forum przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ministerstw rolnictwa kilku krajów, eksperci i ekonomiści spróbują odpowiedzie na szereg pytań nurtujących nie tylko prezesów spółdzielni i firm mleczarskich. Ważnym aspektem dyskusji będzie CETA oraz umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią.

 

Na Forum porozmawiamy także o tym, jak ma wyglądać przyszłość europejskiego i światowego mleczarstwa w nowej perspektywie. Czy era globalizacji rynku mleka przechodzi do historii? mówi Agnieszka Maliszewska. Poza tym polscy i unijni mleczni giganci zdradzą tajniki wejścia na nowe rynki zbytu.

 

 

 

 

 

Jubileuszowe XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 października w Serocku pod Warszawą.

Swój udział zapowiedziało wielu znakomitych gości z całego świata, wkrótce przedstawione zostaną szczegóły.Więcej informacji na www.forum-mleczarskie.org


Polska Izba Mleka jest partnerem tegorocznego Forum.

Biuro prasowe XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę