XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza

7 września 2020
XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza
MRiRW

W Częstochowie odbyła się XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza, która w tym roku wyjątkowo była usytuowana na Jasnej Górze. Poprzedziła ona tradycyjnie ogólnopolskie dziękczynienie za plony.

- Chleba w Polsce nie zabraknie, chociaż ten rok zapowiadał się dramatycznie. – zapewnił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski otwierając dziś Krajową Wystawę Rolniczą.

Minister podkreślił, że ogromną zasługą polskich rolników jest to,  że mimo wiosennej suszy i trudności spowodowanych pandemią, nasz kraj może cieszyć się bezpieczeństwem żywnościowym.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę, że wieś jest wartością całego społeczeństwa, stąd potrzeba pełnego wykorzystania także potencjału naukowego, możliwości technologicznych, zaplecza przemysłowego oraz rozwiązań innowacyjnych w gospodarce rolniczej.

Minister zapewniał, że przyszłość należy do polskiego rolnictwa, że ma ono szansę stać się jednym z najlepszych i najważniejszych w Europie.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to największa w regionie śląskim impreza o charakterze wystawienniczo-targowym.

W tym roku, podczas Wystawy odbyły się targi nasienne, paszowe i pszczelarskie. Odbyła się również prezentacja osiągnięć polskiej nauki rolniczej, nowoczesnych i zabytkowych maszyny oraz narzędzi rolniczych, a także drobnego inwentarza. Były to pokazy sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagród edukacyjnych, produktów tradycyjnych i lokalnych, a także kwiatów i krzewów ozdobnych oraz produktów rolnictwa ekologicznego.

Podczas Wystawy każdego roku swój dorobek prezentuje ponad 400 wystawców. W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, wystawa miała nieco mniejszy rozmiar.

 

MRiRW


POWIĄZANE

O refundację do 50 proc. wydatków poniesionych na działania związane z bioasekur...

Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńsk...

W odpowiedzi na wystąpienie Krajowej Rady Izb Rolniczych z 29 marca 2022 r. w sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę