Advertisement Targi_china_210519-750

Zachodniopomorskie/ Leśnicy uratowali młodego samca jelenia

6 grudnia 2018
Zachodniopomorskie/ Leśnicy uratowali młodego samca jelenia

Leśnicy spod Szczecina uratowali młodego samca jelenia, w którego poroże wplątana była m.in. zbrojona drutem taśma. Jej kłębowisko całkowicie zasłaniało bykowi oczy. Wycieńczone zwierzę udało się uratować przy drugiej próbie.

W połowie listopada do leśniczego z Rurzycy dotarła informacja, że w lesie leży młody samiec jelenia, którego cała głowa oraz poroże spowijają taśmy i sznurki – wynika z informacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii próbował podać jeleniowi środek usypiający, aby oswobodzić zwierzę, ale poderwało się ono i uciekło.

Leśnicy przez kilka dni szukali byka, ale nie udało się go odnaleźć. Pod koniec listopada uzyskali jednak informacje, że widziano go w okolicach Pucic.

Po sygnale leśnicy odnaleźli zwierzę. Jeleń był wycieńczony i miał zupełnie zasłonięte oczy, co pozwoliło weterynarzowi podać środek usypiający z ręki. Kiedy środek zadziałał, można było przystąpić do oswobodzenia zwierzęcia.

Przez pół godziny usuwano z poroża i głowy zbrojone drutami taśmy i sznurki z tzw. pastucha elektrycznego i drewniane słupki. Jak podkreślają leśnicy, kłębowisko było tak duże, że wycieńczony jeleń nie miał najmniejszych szans na samodzielne uwolnienie.

Jeleń został uwolniony, a po podaniu antidotum, antybiotyku i środka przeciwbólowego, powoli wstał oszołomiony. Po godzinnej obserwacji leśnicy zostawili stojące już pewnie na nogach zwierzę.

 

Kacper Reszczyński (PAP) / zdj. ilustrac.


POWIĄZANE

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o o...

Podczas posiedzenia Stałego Komitetu UE ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę