aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ZACZYNAMY RZESZOWSKIE MIODOBRANIE – DEGUSTACJA I KIERMASZ

25 września 2020
ZACZYNAMY RZESZOWSKIE MIODOBRANIE – DEGUSTACJA I KIERMASZ

25 i 26 września, a więc już w najbliższy piątek i sobotę, na placu obok fontanny w Galerii Rzeszów odbędzie się Rzeszowskie Miodobranie. Będą degustacje i kiermasz produktów pszczelich z różnych zakątków kraju. To także okazja, by rozsmakować się w rzeszowskim miodzie przygotowanym przez pszczoły w Pasiece w Sercu Miasta, która początkiem sierpnia br. powstała na dachu Galerii Rzeszów. Na wydarzenie zapraszają Rafał i Maciej Szela, autorzy programu #TAKdlaPszczół, Galeria Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Kiermasz produktów pszczelich, warsztaty i prezentacje

Miody naturalne, miody z bakaliami lub kremowane z owocami. Do tego pyłek, pierzga i inne specjały takie jak choćby autorskie wino miodowe. Rzeszowskie Miodobranie to okazja, by poznać doskonałe produkty przygotowane przez pszczelarzy z różnych zakątków naszego kraju. Przez osoby wyróżniające się swą pracą, zaangażowaniem, pomysłem i jakością oferowanych produktów.

Nie zabraknie także degustacji miodów, prezentacji i warsztatów. Panie odwiedzające Rzeszowskie Miodobranie będą miały okazję przygotowania soli do kąpieli na bazie pyłku i płatków róży, by pozwolić sobie na chwileczkę zapomnienia.

„Zapraszamy w podróż do świata pszczół, który nieustannie urzeka i fascynuje. Możemy z niego czerpać pełnymi garściami. Pszczoły to przecież nie tylko miód. Mają udział niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Dzięki nim mamy co jeść i w co się ubierać. Pszczoły mają także swój udział w kosmetologii i farmacji. Przykładów jest bez liku. Rzeszowskie Miodobranie to także przestrzeń do rozmowy, dyskusji i wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy o tym jak żyć w zgodzie z naturą i dlaczego warto ją docenić.” – mówi Maciej Szela, koordynator #TAKdlaPszczół

Kiermasz odbędzie się w godzinach otwarcia Galerii Rzeszów, a więc od godz. 9:00 w piątek i 10:00 w sobotę do 20:00 każdego dnia. Wydarzenie uświetnią występy młodych artystów Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. W sobotę o godz. 18:00 w magiczną muzyczną podróż zabierze słuchaczy rzeszowska wokalistka Walentyna Masłowska i towarzyszący jej pianista Adrian Łazarczyk.

Jak smakuje rzeszowski miód? Miodobranie i degustacja

Aromat miodu na dobre zagości w Galerii Rzeszów w sobotę po godz. 16:00. Prowadzący Pasiekę w Sercu Miasta Rafał Szela uda się na dach, by odebrać ramki z miodem. Stamtąd trafią bezpośrednio na plac obok fontanny, gdzie po krótkiej prezentacji zostaną odsklepione i odwirowane w miodarce ustawionej na scenie. Będzie można niemal dotknąć pszczelarskiego fachu.

„Pszczoły w Pasiece w Sercu Miasta radzą sobie doskonale. Każdego dnia bardzo intensywnie gromadzą obfite zapasy pyłku pozwalającego rodzinie się wyśmienicie rozwijać i nektaru z którego mamy miód. Jaki będzie smak miodu? Tego dowiemy się już w sobotę. Miód z pewnością będzie posiadał wyczuwalną nutę kwitnącej w sierpniu i wrześniu nawłoci, której pszczoły wprost nie mogą się oprzeć.” – mówi Rafał Szela, pszczelarz

Miód Rzeszowski z Serca Miasta będzie można skosztować na miejscu. Będzie też niespodzianka. Słoik świeżo pozyskanego miodu można także wygrać w konkursie.

 

Zasady konkursu są proste, wystarczy w dn. od 24.09 do 4.10 polubić stronę #TAKdlaPszczół na Facebook (@Pasieka.RafalSzela) lub obserwować na Instagramie (@takdlapszczol). Spośród wszystkich osób rozlosowanych zostanie 5 słoików Miodu Rzeszowskiego z Serca Miasta, który zostanie wysłany na adresy zwycięzców. Dla osób już obserwujących #TAKdlaPszczół konkurs ogłoszony zostanie już niebawem.

 


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę