aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich i płatności

18 października 2022
Zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich i płatności

Ponad 734 mln zł ARiMR wypłaciła rolnikom z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2022 r. Realizacja zaliczek potrwa ona do końca listopada, natomiast 1 grudnia rozpocznie się wypłata pozostałych kwot płatności za 2022 r.W tegorocznej kampanii o dopłaty bezpośrednie ubiega się 1,265 mln rolników. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Tylko 17 października 2022 r. w ramach zaliczek blisko 82 tys. beneficjentów otrzymało płatności bezpośrednie na ok. 584 mln zł, natomiast w ramach płatności obszarowych z PROW 2014-2020 prawie 59 tys. gospodarzom przelano niemal 150 mln zł.

Polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą one 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych dopłat.

Zaliczki będą wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego, po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu (wymóg zakończenia kontroli wynika z przepisów UE).

Środki przekazywane będą wyłącznie na konta wskazane przez rolników we wnioskach o wpis do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne. Jeżeli numer rachunku będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji.


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę