aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zamienniki mięsa coraz chętniej wybierane przez konsumentów

1 września 2022
Zamienniki mięsa coraz chętniej wybierane przez konsumentów

Firmy Frigo Logistics i Nestlé odnotowały 3-krotny wzrost wolumenu dostaw roślinnych zamienników mięsa marki Garden Gourmet. Produkty te są coraz chętniej wybierane przez konsumentów

Rynek roślinnych zamienników mięsa w Polsce dynamicznie się rozwija. Na przestrzeni ostatnich lat Polacy coraz chętniej sięgają po produkty roślinne, m.in. wegetariańskie klopsiki czy wegańskie burgery. Producenci wychodzą im naprzeciw, stale poszerzając swoją ofertę.

• Trend ten potwierdza owocna współpraca Frigo Logistics – czołowego operatora logistycznego dla produktów głęboko mrożonych oraz z kategorii fresh, dry, płynnych i farmaceutycznych – z Nestlé, światowym liderem produkcji żywności.

• Produkty roślinne stały się na tyle popularne, że przez miniony rok współpracy, Frigo Logistics odnotowało aż 3-krotne zwiększenie wolumenów dla linii produktów marki Garden Gourmet należącej do Nestlé.

Frigo Logistics od lat obsługuje największe sieci handlowe w Polsce oraz czołowych producentów żywności – w zakresie produktów mrożonych, świeżych oraz stabilizowanych termicznie do określonej temperatury, w ściśle kontrolowanych warunkach jakościowych.

Od ponad roku Frigo Logistics jest partnerem Nestlé. Współpraca firm opiera się na magazynowaniu oraz transporcie produktów spożywczych Nestlé, w tym marki Garden Gourmet oferującej gotowe produkty wegetariańskie i wegańskie, takie jak klopsiki warzywne, nuggetsy, sznycle, filety, burgery czy mielone.

Zainteresowanie linią produktów roślinnych marki Garden Gourmet wzrosło w ciągu ostatniego roku aż 3-krotnie. Dynamiczny rozwój całej kategorii potwierdzają również badania GfK Polonia z br. roku – obecna wartość rynku produktów roślinnych wynosi już 1,5 mld zł, a sprzedaż alternatyw dla mięsa podwoiła się w ciągu ostatniego roku.

– To był rok bardzo dobrej współpracy. Każdy, kto prowadzi biznes wie, że kluczowe jest zadowolenie klientów. Niezmiernie cieszy nas, gdy wraz z partnerami – takimi jak Nestlé

– możemy ogłaszać aż 3-krotny wzrost wolumenów. To wynik dobrej strategii, atrakcyjnego portfolio produktowego producenta, które jest cenione przez Polaków i ciężkiej pracy – naszej oraz partnera. Żywność roślinna przeżywa teraz rozkwit i cieszę się, że możemy wspierać Nestlé w nieustannym rozwoju. Jesteśmy elastyczni i gotowi na kolejne wzrosty – mówi Jarosław Kołodziejski, Dyrektor Operacyjny w firmie Frigo Logistics.

– Kategoria roślinnych zamienników mięsa rośnie dwucyfrowo, dlatego tak istotna jest umiejętność adaptacji do tak dynamicznie zmieniającego się rynku. Profesjonalne wsparcie w zakresie logistyki jest więc kluczowe – podkreśla Mikołaj Odważny, Business Developer dla marki Garden Gourmet w Nestlé Polska i dodaje: – Dzięki niezawodnej współpracy z Frigo Logistics możemy skutecznie rozwijać portfolio i dystrybucję marki Garden Gourmet w Polsce i już dziś pochwalić się rolą nowego lidera naszego rodzimego rynku roślinnych zamienników mięsa.

Operator wspiera Nestlé poprzez składowanie, kompletację oraz dystrybucję towarów. Działania Frigo Logistics obejmują co-packing polegający na przepakowaniu towarów z opakowań zbiorczych, nadaniu im nowej partii oraz daty ważności i tworzeniu gotowych zestawów. Obsługa odbywa się z dwóch centrów dystrybucyjnych Frigo Logistics: Radomska oraz Czeladzi. Odbiorcami są sieci handlowe, a także hurtownie w całej Polsce.

***
O firmie Frigo Logistics
Frigo Logistics to wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych. Firma specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh i farmaceutycznej oraz płynnej dla produktów spożywczych. Firma świadczy międzynarodowe usługi frachtu morskiego, lotniczego i kolejowego. Frigo Logistics obecnie obsługuje na wyłączność siedem sieci handlowych działających na polskim rynku oraz grupę około osiemdziesięciu producentów oferujących artykuły spożywcze. Operator dostarcza produkty wymagające kontrolowanych temperatur do ponad 4500 punktów w całej Polsce.
Frigo Logistics posiada dziesięć lokalizacji: w Żninie, Błoniu koło Warszawy, Radomsku, Czeladzi, Żdżarach koło Szczecina, Lublinie oraz (po przejęciu firmy transportowej ARMIR) w Obornikach Wielkopolskich, Wrocławiu, Mysłowicach i Nowym Dworze Mazowieckim. Łącznie zatrudnia około 550 pracowników. Operuje obecnie flotą około 60 pojazdów własnych oraz około 330 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami. Firma Frigo Logistics powstała w 2001 roku, a od 2004 roku stanowi część Nichirei Logistics Group Inc. Koncern Nichirei zajmuje pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach transportowych dla branży spożywczej.

O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.


POWIĄZANE

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale ró...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę