aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zaproszenie na bieg Olejarska Dycha 14 maja

10 kwietnia 2023
Zaproszenie na bieg Olejarska Dycha 14 maja

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na Olejarską Dychę i II Mistrzostawach Polski Olejarzy, które odbędą się 14 maja 2023 r. w Nieliszu.

 W miejscowości Nielisz, nad zalewem o tej samej nazwie, z trasą biegnącą przez kwitnące pola rzepaku, odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha.  Pomysłodawcą wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej, komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora oraz zorganizowanie imprezy, która na stałe wejdzie do kalendarzy pasjonatów biegania w terenie.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00, 14 maja 2023,  w miejscowości Nielisz nieopodal Szczebrzeszyna. Przewidziany dystans to 10 km, a trasa wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami, z niewielkimi odcinkami asfaltem,  prowadzącymi na plażę,  gdzie będzie meta biegu, wspólny posiłek i dekoracje. Zakładany limit czasu wynosi 90 minut, co pozwoli ukończyć bieg w limicie również początkującym zawodnikom. 

W ramach wydarzenia odbędą się II Mistrzostwa Polski Olejarzy (klasyfikacja branżowa). Osoby uprawnione do startu w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy to przedstawiciele zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolnicy - producenci rzepaku, członkowie organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB). Chęć udziału w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeń online. Biorąc pod uwagę pobliski Zakład Tłuszczowy w Bodaczowie oraz uprawy rzepaku w regionie, liczymy na dużą frekwencję osób z branży!

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie - posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie, czekać będzie pamiątkowy odlewany medal na mecie.

Organizatorzy zaplanowali klasyfikację OPEN K/M, trzy dodatkowe klasyfikacje wiekowe K/M oraz klasyfikację branżową. Zawodnicy, które zajmą miejsca I-III K/M  we wspomnianych klasyfikacjach otrzymają pamiątkowe statuetki i upominki. Klasyfikacja wiekowa oraz branżowa dublują się z OPEN.

Zapisy online: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/  do dnia 8 maja 2023 r. Wysokość opłaty startowej to 40 zł.

Po upływie tego terminu zapisy możliwe będą w Biurze Zawodów w dniu wydarzenia, tj 14 maja 2023 (niedziela), a wysokość opłaty startowej w dniu imprezy wyniesie 60 zł.

Biuro Zawodów będzie działało w miasteczku biegowym w godzinach 8:00-9:30. 

Informacje w pigułce:

  • Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
  • Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
  • Limit czasu: 90 minut
  • Start: 14 maja 2023 (niedziela) godz. 10:00
  • Biuro Zawodów: 14 maja 2023, godz. 8:00-9:30
  • Opłata startowa: 40 zł - do 8 maja 2023; 60 zł - w dniu wydarzenia
  • Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1953 i starsze).
  • Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii, woda na trasie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
  • Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 1) 16-29 lat; 2) 30-49 lat; 3) 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
  • Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsca kat. OPEN K i M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K i M (dublują się z OPEN) 

Wydarzenie finansowane jest z Funduszu Promocji Roślin Oleistych

Serdecznie zapraszamy!

Zespół PSPO

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju 

oprac. redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę