CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Zdrowo i pięknie każdego dnia - sok pomidorowy Fortuna

4 stycznia 2017
Zdrowo i pięknie każdego dnia - sok pomidorowy Fortuna
Newseria Lifestyle

Szklanka soku pomidorowego Fortuna codziennie – to prosta recepta nie tylko na wzmocnienie organizmu i zapobieganie wielu chorobom, ale też na piękny wygląd. Bogactwo witamin i składników mineralnych w nim zawartych pomoże zadbać o serce, zregenerować siły, zachować młodość skóry na dłużej.

Kiedy pojawił się pomysł na wytwarzanie soku pomidorowego? Wpadł na niego w 1917 roku Louis Perrin. Poszukując „zastępstwa” dla soku pomarańczowego, postanowił spróbować produkcji soku z pomidorów – jak się okazało z sukcesem.

Z dobroczynnych właściwości soku pomidorowego warto korzystać każdego dnia. Sok pomidorowy Fortuna to idealne połączenie cennych dla organizmu składników oraz wyśmienitego smaku.

Dla zdrowego serca

Pomidory są dobrym źródłem potasu i magnezu, które zapewniają między innymi prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Sok pomidorowy Fortuna zawiera również dużą dawkę likopenu, zapobiegającego chorobom serca i układu krążenia. Organizm człowieka nie wytwarza likopenu samodzielnie, musi więc on zostać dostarczony z pożywieniem. Dużo więcej niż w surowych pomidorach, jest go w soku - pod wpływem temperatury i przetwarzania, likopen staje się lepiej przyswajalny.

Dla wzmocnienia odporności

Każda szklanka soku pomidorowego Fortuna dostarcza solidnej dawki witaminy C, która skutecznie wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego i w naturalny sposób wzmacnia siły obronne organizmu. Z tych właściwości szczególnie warto korzystać w okresie częstych przeziębień i innych infekcji.

Dla dbających o linię

Ogromną zaletą soku pomidorowego Fortuna jest wysoka zawartość cennych składników odżywczych przy jednocześnie niskiej kaloryczności. Dzięki obecności potasu, wspomaga on ponadto prawidłowe spalanie węglowodanów i białek.

Dla aktywnych fizycznie

Sok pomidorowy Fortuna jest idealnym napojem po wysiłku fizycznym. Wspiera regenerację organizmu, a dzięki zawartości przeciwutleniaczy (likopen, witamina C), wpływa na zmniejszenie uszkodzeń oksydacyjnych po ćwiczeniach. Obecne w jego składzie elektrolity (sód i potas) wspomagają zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej.

Dla pięknej skóry

Zawartości antyoksydantów sok pomidorowy Fortuna zawdzięcza również zbawienny wpływ na kondycję skóry. To one zwalczają bowiem wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia. Regularnie spożywany, pozwoli dłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Sok pomidorowy Fortuna jest dostępny w opakowaniu 1 litr, w sugerowanej cenie detalicznej 2,99 złotych.

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę