aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zjednoczenie ukraińskich rolników

20 czerwca 2024
Zjednoczenie ukraińskich rolników

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiorstwa zjednoczyły się, aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe zarówno naszemu krajowi, jak i całemu światu-Podkreślił to Denys Baszłyk, Wiceminister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy ds. Rozwoju Cyfrowego, Transformacji Cyfrowej i Cyfryzacji, podczas otwarcia dorocznej konferencji roboczej Konsorcjum Spożywczego RIDNE.

Według niego bezpieczeństwo żywnościowe jest ważne nie tylko w kontekście Ukrainy, ale także, jak podkreślano podczas pierwszego szczytu pokojowego w Szwajcarii, jest jednym z elementów globalnego bezpieczeństwa. Dzięki skutecznej współpracy, nawet mimo wojny i trudnych warunków, możliwe jest wzmocnienie frontu żywnościowego i zapewnienie Ukraińcom dotkniętym rosyjską agresją niezbędnych zasobów.

Podczas spotkania uczestnicy podsumowali roczne działania Konsorcjum, w szczególności efektywność współdziałania w jego ramach, przeanalizowali produktywność łańcuchów dostaw w ramach Konsorcjum (od rolników po fabryki żywności), nakreślili plany i cele na przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach prezentacji Zrównoważonej Produkcji i Rozwoju Konsorcjum Spożywczego "RIDNE".

Konsorcjum RIDNE zrzesza 11 ukraińskich producentów żywności oraz 25 małych i średnich ukraińskich rolników.

Konsorcjum zrzesza produkcję produktów zbożowych, młyny, fabryki do produkcji konserw mięsnych, warzyw, konserw rybnych, makaronów i oleju słonecznikowego, a także produkcję nabiału, które mimo wojny nadal działają i produkują prostą i wysokiej jakości żywność.

oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło: minr pol agrarnej Ukrainy


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę