aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zjednoczenie ukraińskich rolników

20 czerwca 2024
Zjednoczenie ukraińskich rolników

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiorstwa zjednoczyły się, aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe zarówno naszemu krajowi, jak i całemu światu-Podkreślił to Denys Baszłyk, Wiceminister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy ds. Rozwoju Cyfrowego, Transformacji Cyfrowej i Cyfryzacji, podczas otwarcia dorocznej konferencji roboczej Konsorcjum Spożywczego RIDNE.

Według niego bezpieczeństwo żywnościowe jest ważne nie tylko w kontekście Ukrainy, ale także, jak podkreślano podczas pierwszego szczytu pokojowego w Szwajcarii, jest jednym z elementów globalnego bezpieczeństwa. Dzięki skutecznej współpracy, nawet mimo wojny i trudnych warunków, możliwe jest wzmocnienie frontu żywnościowego i zapewnienie Ukraińcom dotkniętym rosyjską agresją niezbędnych zasobów.

Podczas spotkania uczestnicy podsumowali roczne działania Konsorcjum, w szczególności efektywność współdziałania w jego ramach, przeanalizowali produktywność łańcuchów dostaw w ramach Konsorcjum (od rolników po fabryki żywności), nakreślili plany i cele na przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach prezentacji Zrównoważonej Produkcji i Rozwoju Konsorcjum Spożywczego "RIDNE".

Konsorcjum RIDNE zrzesza 11 ukraińskich producentów żywności oraz 25 małych i średnich ukraińskich rolników.

Konsorcjum zrzesza produkcję produktów zbożowych, młyny, fabryki do produkcji konserw mięsnych, warzyw, konserw rybnych, makaronów i oleju słonecznikowego, a także produkcję nabiału, które mimo wojny nadal działają i produkują prostą i wysokiej jakości żywność.

oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło: minr pol agrarnej Ukrainy


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę