CTR_80917

Zmiany w przekładniach i układzie hydraulicznym ładowarek Farmlift o mocy 120 KM marki Case IH kluczem do lepszej wydajności układu napędowego

23 marca 2017
Zmiany w przekładniach i układzie hydraulicznym ładowarek Farmlift o mocy 120 KM marki Case IH kluczem do lepszej wydajności układu napędowego

Specjaliści z Case IH wprowadzili szereg udoskonaleń w ładowarkach teleskopowych z serii Farmlift o mocy 120 KM wyposażonych w czterobiegową przekładnię powershift. Nowe rozwiązania mają zwiększyć wydajność układu hydraulicznego i moc pociągową maszyn. Ulepszenia dotyczą modeli 632 (maks. wysokość podnoszenia/maks. udźwig 6,1 m/3,2 t), 735 (7,0 m/3,5 t) oraz 935 (9,1 m/3,5 t) z przekładnią 4F/3R powershift.

 

We wszystkich trzech modelach ładowarek zastosowano wydajniejszy przemiennik momentu obrotowego umożliwiający lepsze wykorzystanie mocy maksymalnej silnika i zwiększenie mocy pociągowej. Na osi przedniej i tylnej ulepszonych modeli umieszczono większe i mniejsze koło zębate o niższych zębach, które umożliwia skuteczniejsze przenoszenie mocy na koła i lepsze przyspieszenie. Udoskonalenia te wprowadzono przede wszystkim z myślą o zwiększeniu wydajności podczas pokonywania wzniesień i przesuwania ładunku, np. przy pracy z obornikiem, paszą czy ziarnem.

 

Zmienione modele Farmlift 632, 735 i 935 wyposażono również w nową pompę hydrauliczną CCLS. Pompa tłoczy olej tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki czemu ogranicza straty mocy i zwiększa wydajność układu hydraulicznego. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 140 litrów/minutę, co skraca czas reakcji i wykonania cyklu roboczego podczas powtarzalnych prac.

 

Nowa specyfikacja obejmuje wzrost siły pociągowej nawet o 30% w wybranych zastosowaniach. Natomiast w modelu Farmlift 735 wprowadzono kolejne usprawnienie, czyli przeprojektowany siłownik hydrauliczny głowicy ułatwiający napełnianie łyżki i zrzucanie z niej całego ładunku.

 

***

 

Case IH od dawna stanowi wybór profesjonalistów, którzy ufają ponad 175-letniemu dziedzictwu i doświadczeniu marki w branży rolniczej. Potężną ofertę ciągników, kombajnów i pras zwijających wspiera globalna sieć profesjonalnych dealerów specjalizujących się w zapewnianiu naszym klientom najwyższej jakości pomocy technicznej, wydajności i skuteczności na miarę XXI wieku. Więcej informacji o produktach i usługach Case IH znajduje się na stronie internetowej www.caseih.com.


Case IH to marka CNA Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie dóbr kapitałowych notowanego na giełdzie nowojorskiej (NYSE: CNHI) oraz w indeksie Mercato Telematico Azionario giełdy włoskiej Borsa Italiana (MI: CNHI). Więcej informacji na temat spółki CNH Industrial dostępne na stronie www.cnhindustrial.com.

 

 

Case IH Media Center

 

www.caseih.com

 

www.facebook.com

 

www.youtube.com

Biuro prasowe CNH Industrial Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Polska gospodarka osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podcza...

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. (KZSM Zw. Rew.) i Krajowe Stow...

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" podpisali porozumienie, na mocy któr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę