aaa_TSW_2023
CTR_2023

Został tylko tydzień na złożenie wniosku

27 września 2023
Został tylko tydzień na złożenie wniosku

Tylko do 3 października o wsparcie mogą się ubiegać organizacje i grupy producentów rolnych - informuje ARiMR. Cały czas trwa nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. To kolejna z interwencji realizowanych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dokumenty należy składać przez PUE ARiMR. Na dopełnienie formalności jest coraz mniej czasu.

Do 3 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. Nabór jest prowadzony wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

O pomoc mogą się ubiegać nowe organizacje i grupy producentów, czyli takie, które zyskały status uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W prowadzonym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

Płatności będą realizowane przez pięć lat następujących po dacie uznania. W pierwszym roku dofinansowanie wyniesie 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9,5 proc., w trzecim – 9 proc., w czwartym – 8,5 proc., natomiast w piątym – 8 proc. Roczny limit wsparcia w przypadku organizacji producentów to 100 tys. euro, natomiast dla grup – 60 tys. euro (nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka).

Więcej informacji - otwórz

oprac, e-red, ppr.pl na podst źródło: ARiMR


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę